Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Mladík se jako černý pasažér ukryl mezi koly letadla. Jeho pád zachytil fotograf

V roce 1970 byl v magazínu LIFE publikovaná fotka amatérského fotografa. Zachycuje poslední moment před smrtí dospívajícího chlapce.

Čtrnáctiletý Keith Sapsford byl problémové dítě. Podle otce C. M. Sapsford chvíli neposeděl a neustále utíkal z domu. Jeho snem bylo poznat svět, co se mu rodiče ve snaze utišit jeho toulavé choutky také pokusili splnit. Ani velká rodinná cesta napříč několika světovými zeměmi ho ale neuspokojila. Po návratu domů začal Keith znovu utíkat. Bezradní rodiče se tentokrát již obrátili na instituci pečující o problémové děti. Také z jejích zařízení 21. února 1970 utekl.

Měl plán dostat se jako černý pasažér na letadlo japonských aerolinek Douglas DC-8, které odlétlo z letiště v Sydney a mířilo do Tokia. Schovat se měl v prostoru mezi koly. Tento bláznivý nápad se mu nakonec stal osudným píše portál DailyMail.

Chlapci se podařilo proklouznout do prostoru mezi koly. Po startu letadla se ale kola začala zasouvat a Keith se na stroji neudržel. Spadl z výšky šedesáti metrů a utrpěl zranění neslučitelná se životem.

24. února se na letišti nacházel také amatérský fotograf John Gilpin. Měl s sebou i nový fotoaparát, který chtěl otestovat. Během focení si nevšiml, co se mu podařilo zachytit. Zjistil to teprve doma po vyvolání fotografií. Na jedné z nich byla postava člověka, která padala z letadla. Byl to Keith Sapsford.

Feb 24 1970 14 year old stowaway Keith Sapsford falls to his death on takeoff from Sydney Airport after hiding in a wheel well
by u/Capt_Blackadder in lastimages

„Chtěl jsem, aby můj syn poznal svět. Tolik moc chtěl vidět ještě více a toto odhodlání ho stálo život,” říkal zdrcený otec.

„Pokud lidi nerozdrtí masivní části stroje, s přibývající výškou se snižuje atmosférický tlak, klesá teplota a dochází kyslík. Není skoro žádná šance na přežití. Bohužel se to děje pořád dokola,” říká americký pilot Patrick Smith.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Daily Mail, Titulní obrázek: Pixabay.com/anncapictures