V letech 1081 až 1903 bylo mumifikováno asi 20 mnichů, aby se ve svých tělech stali Buddhou. Přísnou dietou se snažili odvodnit svá těla, zbavit se tuku i svalů a následně byli pohřbeni. Během posledních dnů svého života rozjímali a vytrvale očekávali smrt a následnou spásu, jak píše All That’s Interesting.
Sokushinbutsu – The Art of Mummifying Oneself.
— Ãbdül (@datguyabdull) June 22, 2022
A thread! pic.twitter.com/f1gUxctIdM
Ačkoli se tyto praktiky mohou zdát bizarní, mumifikace se praktikovala v mnoha kulturách. Mnohá náboženství považují neumírající mrtvolu za znamení mimořádné schopnosti spojit se s mocí, která přesahuje fyzickou sféru. Japonští mniši šingoni z Jamagaty patří k lidem, kteří tento rituál praktikovali nejčastěji. Několik z nich se úspěšně mumifikovalo ještě za života. Ti, kteří uspěli, se nazývali sokushinbutsu.
Sokushinbutsu – or Buddhist self-mummification while still alive – involves monks observing asceticism to the point of death and entering mummification while alive. It is believed that many 100s of monks tried, but only 24 such mummifications have been discovered to date. pic.twitter.com/1O56yCoWND
— Ewan Morrison (@MrEwanMorrison) August 21, 2020
Jejich hlavním cílem bylo objevit vykoupení pro spásu lidstva. Věřili, že tento obětní akt, při němž napodobili mnicha Kükaie z 9. století, jim umožní přístup do nebes Tusita. Tam měli žít 1,6 milionu let a získat požehnání, které jim dá schopnost chránit lidi na Zemi.
zdroj: Allthatinteresting, Pixabay.com/Jonny_Joka