Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Mount Everest páchne výkaly. Horolezcům proto zpřísnili podmínky pro vykonání velké potřeby

Lidé, kteří budou chtít vystoupit na Mount Everest, budou nyní muset do základního tábora nosit své exkrementy s sebou. Podle předsedy místní venkovské samosprávy začaly hory zapáchat a samospráva zavádí několik opatření, aby znečištění zabránila.

Kvůli rychle rostoucím teplotám se exkrementy horolezců na Everestu nemohou rozkládat. Ostatní turisté si stěžují, že na hoře jsou vidět výkaly a několik horolezců již údajně onemocnělo. “To je nepřijatelné a kazí to naši image,” přiznává předseda. V důsledku toho si budou muset všichni horolezci po výstupu na horu kupovat v základním táboře pytle, do kterých se budou vracet, informuje BBC.

Běžnou praxí horolezců je vykopat si díru, ve které vykonávají potřebu. Čím výš však stoupají, tím je povrch skalnatější, takže musí “jen” do sněhu. Kromě exkrementů se na horách nachází i spousta dalších odpadků, a tak nepálská armáda pravidelně pořádá úklidové výpravy. Generální ředitel jedné z organizací zabývajících se zlepšováním životního prostředí uvedl, že odpadky jsou pro ně velkým problémem hlavně ve vyšších polohách, protože tam není snadné se dostat.

Autor: Stanislav M., zdroj: BBC, Titulní obrázek: Pixabay.com/bmorell