Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na co hledět u výběru tonerů?

Že dojde náplň v tiskárně, to není nic výjimečného. Záleží hlavně na její kapacitě a na frekvenci tisku. Jakmile začne tiskárna signalizovat, že bude brzy prázdná, je třeba začít hledat náplň novou. Pokud máte laserovou tiskárnu, je třeba hledat takzvané tonery. Na co při jejich výběru hledět?

Konkrétní typ je základ

Nutno říci, že označení toneru nikdy nebude stejné, jako je označení vaší tiskárny. Důvody jsou zcela zřejmé. Když se rozhodnete zvolit tonery Canon, popřípadě i jinou značku, tak je nutné říci, že konkrétní typ je určený hned do několika modelů tiskáren. Proto je vždy nutné najít ten, který plně odpovídá té vaší. Dnes už není problém vyhledávat třeba podle sériových čísel, nebo názvů tiskáren. Tyto informace lze najít třeba:

  • Na štítku tiskárny
  • Na faktuře
  • V záručním listu

Existují originální a neoriginální varianty

I toto je věc, kterou je dobré při výběru brát v potaz. Jak se obě dvě možnosti liší, je to celkem jednoduché. Variantu originální vyrábí přímo daná značka. Jde například o tonery značky Samsung, kde nechybí ani logo daného výrobce. Druhou variantou jsou druhy neoriginální, které vyrábějí jiné firmy. Logo na nich tedy nesmí být použito. Kvalita tisku je v daných případech dost často srovnatelná. Hlavní rozdíly jsou určitě v cenách, jelikož neoriginální varianty jsou i o několik desítek procent levnější.

Kapacity mohou být různé

Třetí věc, kterou je dobré znát, pokud toner vybíráte, je rozhodně i fakt, že se může lišit i svou kapacitou. Laicky řečeno tím, kolik tonerového prášku obsahují. Od toho se následně odvíjí nejenom pořizovací cena. Odvíjí se od toho také náklady na jednu vytištěnou stránku, stejně jako se od toho odvíjí výdrž dané nové náplně. My doporučujeme kapacitu největší, jelikož je spojena jenom s pozitivy. Navíc se nemusíte obávat toho, že by vám v případě delší nečinnosti mohla zaschnout.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *