Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na co myslet při nákupu vhodné náplně do tiskárny?

Když tiskárna přestane tisknout, obvykle je problém na straně náplní. A to v tom směru, že jsou prázdné. Pokud jste tento stav delší dobu ignorovali, nyní už jste v bodě, kdy to ignorovat nejde a je třeba pořídit tonery do tiskáren. Ty dnes můžete koupit na různých místech. A to je první věc, nad kterou se zamyslet. V úvahu přichází hned trojice možností: 

  • Online shop výrobce vaší tiskárny 
  • Obchody s výpočetní technikou 
  • Speciálky na spotřební zboží 

Kdo bude výrobcem?

Druhá věc, na kterou je dobré se zaměřit, je samotný výrobce dané náplně. V případě originálů to bude firma, která vyrobila i vaši tiskárnu. To znamená, že budete muset koupit tonery Canon, nebo jinou odpovídající značku. A potom je tu ještě cesta číslo dvě, založená na tom, že koupíte tonery alternativní, které vyrábějí ještě jiné firmy. Jejich hlavním lákadlem je to, že mohou mít až o desítky procent nižší ceny. 

Jakou zvolit kapacitu? 

Tu poznáte celkem snadno. U většiny náplní na trhu totiž najdete informaci o tom, kolik konkrétně s danou náplní vytisknete standardizovaných A4 stránek. A čím je to více, tím větší má tato náplň také svou kapacitu. My doporučujeme vybírat podle toho, jak často a kolik toho vytisknete. Když se u vás tiskárna doslova nezastaví, tak volte tu největší, která na trhu existuje. 

Jaká barva je ta správná?

Poslední, na co se zaměřit, je samozřejmě volba správné barvy. Informace o tom, která konkrétně došla, by vám měla dát právě vaše tiskárna. Některé jsou řešeny tak, že využívají barvu černou a tříbarevnou. Jiné jsou řešeny tak, že mají náplň černou a dále mají barevné rozděleny zvlášť. Vaším úkolem bude logicky pořídit tu, která došla a která už přestala definitivně tisknout. Navíc pokud tiskárna hlásí, že dochází i další náplň, je rozhodně vhodné pořídit i náplň další, jelikož si ušetříte starosti do budoucna. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *