Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vybrat skříň je hračkou. Jak na to?

Docházejí vám v bytě úložné prostory a nemáte kam dávat své věci? Vše by mohla vyřešit jedna věc, kterou jsou praktické šatní skříně. Jak a podle čeho vybrat tu pravou? Není to nic složitého. Podívejte se na naše tipy, které se stanou tím nejlepším možným vodítkem i pro vás. 

Hlavní je velikost

Čím větší skříň, tím určitě lépe. I když si nyní myslíte, že máte věcí jenom málo, za pár let budete rádi, že jste si pořídili skříň dostatečně velkých rozměrů. Když budeme konkrétnější, tak musíme říci, že je vhodné rozměřit si prostor, kam se má umístit, a stejné rozměry následně hledat. A to buď mezi skříněmi již hotovými, nebo poptat vyrobení na míru. 

Myslete i na vzhled

Skříň se stane součástí vašeho interiéru a tomu by měl odpovídat také vzhled vaší skříně. Na co je ideální zaměřit se v tomto směru? Primárně hraje roli samotný dekor. Hitem jsou imitace dřeva jak ve světlejších, tak tmavších odstínech. Záleží jenom na vás, jaké máte preference a co se do vašeho bytu více hodí. Dále nezapomeňte na různé doplňky, jako mohou být: 

  • Designová madla skříně 
  • Zrcadla 
  • Různé ozdobné lišty 

Správné vnitřní rozložení je základ

Zajímejte se také o to, co je uvnitř vaší skříně. Tedy jak bude mít vnitřní prostor rozložený. Roli hraje hlavně to, jaké máte věci. Pokud si vše skládáte, je samozřejmostí hledat skříň primárně s policemi. Pokud máte většinu věcí na ramínku, měl by tomu vnitřní prostor odpovídat a základem by měla být tyč na pověšení. 

Jak se bude otevírat?

Možnosti jsou dvě. První je otevírání klasické. Tedy standardní křídla, která budou vyžadovat i dostatek prostoru před samotnou skříní. Potom je tu druhá možnost, která je praktičtější a také modernější. Jedná se o variantu posuvných křídel. Sice se může jednat o variantu o něco dražší, ale tak velký rozdíl to přece jenom není. Proto doporučíme jít právě touto konkrétní cestou. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *