Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na počátku 70. let 20. století se Amerikou šířily zprávy o děsivých a záhadných úmrtích dobytka

V sedmdesátých letech 20. století proběhly Spojenými státy zprávy o záhadných úmrtích dobytka, které vyvolaly obavy a zájem médií i veřejnosti. Tyto případy byly známy jako “mutace dobytka” a týkaly se neobvyklých úhynů hospodářských zvířat, zejména skotu, které často doprovázely zvláštní a záhadné příznaky.

Když se všichni šerifové v oblasti Kansasu v prosinci 1973 radili, většina z nich předpokládala, že za vraždu jsou zodpovědní satanisté. Vědci tvrdili, že šlo o smrtelné bakteriální onemocnění – svrab.

Decimování dobytka pokračovalo až do roku 1974 a dokonce se rozšířilo na západ a do Kanady.

Popsaná zranění dobytka byla často chirurgicky přesná a nezanechávala žádné krvácení. Zvířata byla náhle nalezena mrtvá s chybějícími orgány, často s částmi těla, jako jsou jazyky, oči, uši, vnitřní orgány nebo dokonce části kůže, které byly odříznuty nebo přesně odstraněny, zatímco okolní tkáně byly nepoškozené.

Tyto události vyvolaly rozsáhlé spekulace a teorie, které zahrnovaly hypotézy o únosech mimozemšťany, tajných vojenských experimentech a dalších paranormálních vysvětleních. Vyšetřovatelé však často nebyli schopni poskytnout přesné vědecké vysvětlení těchto případů, a to i přes pokusy různých úřadů a vyšetřovacích týmů.

V roce 1979 bylo v Novém Mexiku zahájeno vyšetřování financované federálními úřady. Viděl ho vysloužilý agent FBI Kenneth Rommel. Po prostudování 24 případů a přezkoumání 90 dalších, jakož i po konzultacích s patology a policií v jiných státech prohlásil, že zmrzačení zcela odpovídá tomu, co lze očekávat od běžné činnosti predátorů živících se zvířecími ostatky, a je normálním rozkladem zvířecích těl.

Tyto případy vedly k různým teoriím a rozhovorům o možných vysvětleních, ale oficiální vyšetřování často nedospěla k definitivním závěrům. Mutace dobytka zůstaly jako jedna ze záhadných událostí, které vzbudily zájem a otázky ve společnosti, ale jejich přesné příčiny zůstávají dodnes nejasné.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: history.com, redakce, Titulní obrázek: Pixabay.com/tsg1