Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Mafie UEFA, zní z Ukrajiny a Čeferin je také pranýřován za svou poznámku o Italech

Hlavní rozhodčí Jesús Gil Manzano po zákroku Bryana Cristanteho na Mychajla Mudryka nepískl faul a systém VAR na tom nic nezměnil, což vyvolalo bouřlivou reakci ukrajinských médií.

Nejostřejší reakci přinesl ukrajinský portál X Sport, který v titulku svého článku napsal latinkou: “Mafie UEFA?” Podobné vyjádření se objevilo i na jednom z nejnavštěvovanějších ukrajinských webů football.ua, kde se psalo: “Neřekl snad Aleksander Čeferin, že se Itálie musí kvalifikovat na EURO?”.

O tom, že verdikt rozhodčích ovlivnila slova prezidenta UEFA, je přesvědčen i ukrajinský novinář Roman Bebekh: “Každý, kdo zápas sledoval, musí mít v této situaci jasno. Mudryk byl na míči a byl zasažen do nohy. Měl to být pokutový kop, šance skórovat a kvalifikovat se na EURO.

Nic z toho se však nestalo. Ano, existuje VAR, ale ani ten z nějakého důvodu rozhodnutí nezměnil. Je to jasná manipulace s výsledkem. Vše nasvědčuje tomu, co řekl Aleksander Čeferin, že Itálie musí postoupit. Proto byl tento moment ignorován, jako by se ani nestal.

Předseda UEFA dodržel své slovo. Co se s tím dá dělat? Kdo bude hájit naše zájmy? Na stadionu byl i Andrij Ševčenko, třeba se nás zastane. Ale už je po všem, musíme si uvědomit svou sílu, když se proti nám obrátil prezident UEFA, rozhodčí a všichni ostatní,” napsal rozzlobený novinář.

Zklamání vyjádřil i bývalý ukrajinský reprezentant Jevhen Levčenko, známý z působení v Groningenu či Vitesse Arnhem. “Kde je VAR?” ptá se.

“Velmi nedůstojné! Nejlepším emotivním ukazatelem byla radost Italů po závěrečném hvizdu. Proč se rozhodčí nepodíval na VAR? Kdyby se podíval, kontakt by viděl. Byl to faul a měl být nařízen pokutový kop,” uvedl novinář Vladimir Zverov, kterého citoval portál sport.ua.

“Naštěstí pro nás rozhodčí signalizoval pokračování hry. Ukrajinská lavička vyskočila, Zinčenko vehementně protestoval. Naštěstí pro nás však rozhodčí situaci na monitoru nepřezkoumal a my jsme se kvalifikovali,” napsala Gazzetta dello Sport.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: sport.sk, Gazzetta dello sport, sport.ua, Titulní obrázek: Pixabay.com/jarmoluk