Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Na zahradě si postavil vlastní hrad. Trvalo mu to 34 let, jsou zde předměty z celého světa

Šestasedmdesátiletý muž jménem Gerry Halman si na své zahradě postavil vlastní pětipatrový hrad. Jak však informoval DailyMail, stavba tak obrovské stavby mu trvala mnohem déle, než předpokládal, na projektu pracoval dlouhých 34 let.

Halman, který nyní vystupuje pod jménem Lord Gregorious, žije v malé nizozemské vesnici Blesdijke. V roce 1990 se však rozhodl pustit do ambiciózního projektu a začal stavět svůj vysněný hrad přímo na vlastní zahradě. “Jednoho rána jsem své ženě řekl, že jsem připraven. To už jsem věděl, jak bude stavba vypadat,” řekl Halman.

Od chvíle, kdy svou vizi odhalil manželce, byl posedlý touhou ji dokončit. Chtěl ji dotáhnout k dokonalosti, a tak cestoval po celém světě, aby našel ty správné materiály. Přestože se inspiroval čínskou architekturou, Římskou říší a starověkým Egyptem, v jeho zámku, který nazval Olt Stoutenburght, najdete i artefakty z dalších exotických destinací.

Například nad hlavním sálem najdete kovový lustr z Istanbulu nebo zdobené železné zábradlí z Libye. Stěny knihovny zase zdobí stovky dokumentů a knih o umění a historii, zatímco na stole jsou nedbale rozházené soubojové pistole a indonéská rituální sebevražedná dýka. Při prohlídce si však můžete prohlédnout i řadu kostýmů, včetně rytířů v lesklé zbroji, a řeckých soch bohyň.

Autor: Stanislav M., zdroj: DailyMail, Titulní obrázek: Pixabay.com / sandid