Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Zinaida Portnová: Dívka, která zabila více než 100 nacistů

Tato dospívající dívka dokázala pomocí důmyslných technik zabít více než 100 nepřátel.

Během druhé světové války se odehrálo velké množství děsivých nebo srdcervoucích příběhů, které lidé znají dodnes. Existují však i události, které sice nemají velký ohlas, ale poskytují jedinečný vhled do toho, čím si oběti v těchto strašných dobách prošly. Jak uvádí Unilad, jednou z nich je příběh mladé ženy jménem Zinaida Portnová, které se podařilo vlastnoručně zneškodnit více než 100 nacistů.

Portnová se narodila v únoru 1926 v ruském Leningradu. Ačkoli o jejím dětství není mnoho informací, víme, že v roce 1941 byla v tomto městě školačkou a žila v domě své babičky ve Vitebské oblasti. Krátce poté, co nastoupila do sedmé třídy, však nacistické Německo napadlo Sovětský svaz. Tehdy také došlo k události, která mladou ženu navždy poznamenala.

Do jejího domu vtrhli němečtí vojáci a chtěli jí zabavit dobytek. Babička mladé Portnové se je snažila zastavit, ale nakonec byla těžce zasažena a zraněna. Tehdy dívka začala chovat vůči nacistům silnou zášť a chtěla se jim pomstít.

V roce 1942 se Portnová zapojila do běloruského hnutí odporu a v Němci okupované zemi rozšiřovala sovětské propagandistické letáky. Kromě toho shromažďovala a ukrývala zbraně pro vojáky a podávala zprávy o pohybu nepřátelských vojsk. Brzy jí však pasivní pomoc nestačila a naučila se zacházet se zbraní. Zúčastnila se několika riskantních akcí, které skončily zabitím více než 100 německých vojáků. Její činy během druhé světové války jí vynesly přezdívku “armáda jedné ženy”.

Autor: Petr V., zdroj: Unilad, Titulní obrázek: Pixabay.com / Norm_Bosworth