Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nabíjíte telefon během noci? Hasič varuje, že vás to může stát život

Je pro nás přirozené nechat telefon přes noc na nabíječce, abychom ho mohli druhý den znovu použít. Hasič ze záchranné služby v anglickém Kentu však ve svém příspěvku na sociálních sítích varoval, že tento krok může způsobit obrovské škody nejen na majetku, ale i na zdraví. Jak uvádí LADBible, ačkoli mnozí s hasičem souhlasí, najdou se i uživatelé, kteří jeho tvrzení zpochybňují.

Hasič zveřejnil příspěvek na TikToku, kde již získal téměř 400 tisíc zhlédnutí. “V hasičském záchranném sboru v Kentu se nás lidé často ptají, proč by neměli nechávat svůj telefon přes noc nabíjet. Takže tady je několik důvodů,” řekl ve videu.

@kentfirerescue This is a highly debated topic on our TikTok, but if you ARE able to do so, it’s much safer to charge any electrical items when you’re there and awake ✔️ #firesafety #firefighting #kentfire #firefighters #kentuk #fireservice #firesafetytips #firefightertiktok #firefightersoftiktok ♬ Keeping Your Head Up (Jonas Blue Remix) [Radio Edit] – Birdy

Hasič řekl, že když člověk spí, nic necítí. To znamená, že pokud začne hořet, neprobudí vás kouř ani oheň. Podle něj také stačí třikrát vdechnout škodlivý oxid uhelnatý, abyste upadli do bezvědomí. “Mnoho lidí má levné nebo vadné nabíječky. Ale i originály mohou způsobit požár. Proto doporučujeme nabíjet telefon, když jste vzhůru a v jeho blízkosti. Je to mnohem bezpečnější,” dodal hasič.

zdroj: LadBible.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/StockSnap