Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Námořní astronaut a 6. muž na Měsíci Edgar Mitchell věřil v mimozemskou intervenci

Pouze 12 lidí může s jistotou říci, jak vypadá Země z měsíčního povrchu. Ale pouze jeden z nich je zaznamenán jako věřící, že mimozemšťané odvrátili jadernou válku mezi Spojenými státy a Sovětským svazem, aby zabránili lidem zničit sami sebe.

Astronaut Edgar Mitchelll je nejlépe známý tím, že napsal 80 řádků kódu, aby zachránil celou misi Apollo 14, která sestoupila na Měsíc v roce 1971. Ale také tvrdil, že vysocí vojenští představitelé mají skryté důkazy o UFO, potenciálně mimozemských kosmických lodích, a že se obzvláště rádi vznášejí nad White Sands Testing Range v Novém Mexiku, informuje portál military.com.

Vyrůstání v Novém Mexiku mu dalo jedinečný pohled na tuto oblast, řekl v roce 2015 britskému Mirroru.

“White Sands byl testovací půdou pro atomové zbraně – a to je to, o co se mimozemšťané zajímali… Chtěli vědět o našich vojenských schopnostech. Moje vlastní zkušenost s rozhovory s lidmi jasně ukázala, že mimozemšťané se nás pokoušeli zabránit jít do války a pomoci vytvořit mír na Zemi.”

Mitchell také řekl Mirroru, že se mu svěřili další vojáci, že mimozemské kosmické lodě jsou zodpovědné za vyřazení jaderných raket a za jejich sestřelení nad pobřežím Tichého oceánu.

Začal veřejně mluvit o svých méně mainstreamových názorech v roce 1973, jen dva roky po přistání na Měsíci, když náhle opustil NASA, rozvedl se se svou ženou a založil Institut pro noetické vědy. Využil to jako platformu k diskusi o zkoumání nových světů způsoby oddělenými od známé vědy nebo náboženství. Nabyl přesvědčení, že mimozemský život navštěvuje Zemi a pomáhá lidstvu na duchovnější cestě.

Mitchelle začal formovat své metafyzické a mimozemské přesvědčení během svého výcviku jako letec, ale nebyl znám jako hlupák nebo náchylný k divokým prohlášením. Byl jedním z nejschopnějších a nejbrilantnějších pilotů americké armády. NASA by také rozpoznala tento potenciál a dala by Mitchellovi šanci žít sen, který měl od doby, kdy prezident John F. Kennedy vyzval Spojené státy, aby přistály s člověkem na Měsíci.

Když Kennedy v roce 1961 oznámil cíl vesmírného programu dosáhnout Měsíce, byl Mitchell připraven vyrazit.

“To je to, co jsem chtěl, protože to byl medvěd, který šel přes horu, aby viděl, co vidí a co se můžete naučit,” řekl. “Byl jsem oddaný tomu, průzkumu, vzdělávání a objevování od mých nejranějších let, a to je to, co mě drželo dál.”

Mitchell strávil většinu svého dospělého života v americkém námořnictvu. Byl námořním letcem předtím, než navštěvoval postgraduální školu námořnictva. Poté se stal výzkumným pilotem námořnictva a získal doktorát v letectví a kosmonautice na Massachusetts Institute of Technology. Nakonec navštěvoval pilotní školu U.S. Air Force Research a stal se zkušebním pilotem. Zatímco pracoval na tom, aby absolvoval první ve své třídě jako zkušební pilot, učil astronauty v matematice a navigaci.

V roce 1966, pouhých 13 let po narukování, se stal astronautem NASA. Byl v rotaci pro mise Apollo 9 a 10 a měl jít nahoru s nešťastným Apollem 13. Ale bylo to během Apolla 14, kdy byl Edgar Mitchell konečně schopen vstoupit na povrch Měsíce.

Když se vracel na Zemi, měl konečně chvilku na to, aby se kochal výhledem. Pohled na Zemi zvenčí změnil způsob, jakým viděl sám sebe a lidstvo. V rozhovoru pro VICE v roce 2016 to nazval “mocným… efekt přehledu.”

“Při pohledu na Zemi z vesmíru vás napadá otázka, kdo jsme, jak jsme se sem dostali a kam to všechno směřuje? A to je prastará, prastará otázka, kterou si lidé kladou už dlouho… Uvědomil jsem si, že naše věda se možná mýlí v odpovědích na tyto otázky a že naše náboženské kosmologie jsou možná archaické a chybné. A vzhledem k tomu, že jsme nyní sami mimozemskou civilizací, musíme si znovu položit tyto otázky a udělat mnohem více práce, abychom našli odpovědi.”

Kdysi naverbovaný námořník, který se stal 6. člověkem na Měsíci, zemřel v roce 2016 ve věku 85 let.

zdroj: Webchronicle.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Public Domain, Edgar Mitchell vlevo