Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nečekaný žrout elektřiny: tento spotřebič opravdu překvapí, až 14 700 kč za rok!

Jak uvádí deník The Sun, Melinda a David Gauntovi plánovali ušetřit na energiích. Gauntovi zjistili, že jedním z největších žroutů elektřiny je odvlhčovač, a protože ho doma používají, rozhodli se preventivně změřit jeho spotřebu.

Manželé použili takzvanou chytrou zásuvku, která je stála přibližně 15 liber (412 Kč) a která dokáže změřit, kolik energie spotřebovává daný spotřebič. Na týden zapojili odvlhčovač SilverCrest, který měli ve sklepě nepřetržitě zapnutý. Výsledek je šokoval, za elektřinu zaplatili 1,50 libry (41,20 tisíc korun) denně. To vychází na 547,50 libry (15 020 tisíc korun) ročně.

“Měli jsme sklep, který byl stále cítit zatuchlinou, a tak jsme koupili odvlhčovač. Už více než tři roky je zapnutý neustále. Nikdy mě nenapadlo přemýšlet o tom, kolik nás to stojí,” řekl majitel. Teprve když spočítali částku, otevřely se jim oči. “Nikdy mě nenapadlo jít do sklepa a vypnout to, nemyslela jsem si, že je to tak drahé.” Dnes Melinda a David radí všem, aby si přeměřili svůj dům a spotřebiče v něm. Mohou ušetřit stovky eur tím, že sami koordinovaně zapnou odvlhčovač.

zdroj: The Sun, Titulní fotografie: Pixabay.com/paregrinus44