Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nejvhodnější rostliny do ložnice? Těchto 5 pokojových rostlin vám pomůže lépe spát

Pokojové rostliny mohou během chvilky proměnit každou místnost, a to hned několika způsoby. Nejenže vypadají krásně a dodávají interiéru přírodní prvek, ale také čistí vzduch. Některé rostliny jsou vhodné zejména do ložnice, protože zlepšují vlhkost, odstraňují škodlivé toxiny nebo uvolňují éterické oleje.

Aloe Vera

Tento skromný sukulent zadržuje ve svých dužnatých listech velké množství vody a je známý svými léčivými a antibakteriálními účinky. Gel z listů aloe vera zklidňuje popáleniny a řezné rány. To ale stále není všechno. Tato snadno udržovatelná rostlina může zlepšit i náš spánek. Ve skutečnosti je aloe jednou z nejlepších rostlin, které absorbují oxid uhličitý.

Tento efekt spolu s produkcí kyslíku v noci pomáhá zlepšit kvalitu vzduchu v ložnici, což je velmi důležité pro klidnější spánek. Rostliny aloe vyžadují málo vody, ale hodně slunečního světla, proto je umístěte na světlé místo.

Zelenec chochlatý

Celeru se kvůli jeho vzhledu také říká “pavoučí rostlina”, ale s přítomností pavouků to nemá nic společného. Je skvělým pomocníkem v ložnici díky své schopnosti odstraňovat ze vzduchu škodlivé toxiny, jako je formaldehyd (obsažený v některých lacích na vlasy a čisticích prostředcích). Formaldehyd může způsobovat mnoho problémů včetně sípání, dýchacích potíží a podráždění kůže. Vzhledem k tomu, že se mnoho žen upravuje i v ložnici, je dobré mít v ložnici pomocníka, který pomůže vyčistit vzduch. Celer může žít ve zdraví a kráse i v polostínu nebo stínu. Ke svému růstu nepotřebuje mnoho slunečního světla, a proto je ideální do ložnice. Přes den mu dopřejte nepřímé světlo.

Sanseviera

Tuhé, špičaté listy sansevierry jsou ideální do ložnic z mnoha důvodů. Dokážou ze vzduchu odčerpávat toxiny (oxidy dusíku, benzen a xylen) a alergeny a zároveň v noci dodávají vlhkost produkcí kyslíku. Díky tomu se ráno nebudete probouzet se suchým krkem nebo dehydrovanou pokožkou. Sansevieria je vhodná rostlina i pro začátečníky nebo lidi, kteří nemají k rostlinám žádný zvláštní vztah. Je totiž odolný vůči suchu a nedostatku slunečního světla. Daří se jí ve většině prostředí, potřebuje zalévat pouze jednou za několik týdnů.

Levandule

Levandule je po staletí známá svými relaxačními účinky a omamnou vůní, která uklidňuje a podporuje kvalitní spánek, má také schopnost snižovat krevní tlak. Mnoho lidí používá v ložnicích sáčky se sušenou levandulí, ale vůně po čase vyprchá.

Jasmín

Jasmín je stejně jako levandule aromatickou rostlinou. Studie naznačují, že vdechování sladké vůně jasmínu může zlepšit kvalitu spánku, zlepšit náladu a zmírnit úzkost. Pokud se v noci často převalujete nebo budíte, jasmín vám pomůže lépe usnout a probudit se svěží.

zdroj: Mojdom.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Pixeleye

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *