Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Nostradamovy předpovědi pro rok 2024: Námořní konfrontace s Čínou, královské nepokoje, nový papež

Podle výkladů jeho spisů údajně předpověděl atentát na Johna F. Kennedyho, teroristické útoky z 11. září 2001 a dokonce i začátek pandemie koronaviru.

Na rok 2023 předpověděl celosvětovou hospodářskou katastrofu. “Tak vysoko stoupne bušl pšenice, že člověk bude jíst svého bližního”, napsal v jednom ze svých čtyřverší. Přestože světem otřáslo hospodářské zpomalení po konci COVID-19 a prudce rostoucí krize životních nákladů, bylo toto proroctví poněkud přehnané.

Podle mnoha zpráv se však více než 70 % jeho proroctví dosud naplnilo. Zde jsou některé z Nostradamových předpovědí pro rok 2024:

Klimatická katastrofa


Francouzský astrolog předpověděl, že v roce 2024 bude svět svědkem klimatického chaosu. “Vyprahlá země bude ještě více vyprahlá,” předpovídá v jednom čtyřverší, “a nastanou velké záplavy”.

Na jiném místě varuje před “velmi velkým hladomorem způsobeným morovou vlnou”, přičemž posledně jmenovaná věta může odkazovat na tsunami, které zničí zemědělství a umožní nástup nemocí a hladu. Pokud se tyto předpovědi ukáží jako přesné, možná nás v roce 2024 čekají ještě ničivější klimatické události, než jakých jsme byli svědky dosud.

Námořní konfrontace s Čínou


Konfrontace kolem Číny je něco, co mnozí geopolitičtí experti a novináři začali vidět v měnící se dynamice a vzestupu Číny jako globální mocnosti. V minulosti Čína několikrát předvedla svou hrubou sílu v oblastech kolem Jihočínského moře a Tchaj-wanu, většinou prostřednictvím svých námořních lodí.

Královská vřava


V jednom ze čtyřverší se Nostradamus zmiňuje o někom, koho nazývá králem ostrovů, který se kontroverzně rozvedl a který je násilím vyhnán. Dále také píše, že tento král je nahrazen “někým, kdo nebude mít žádné královské znamení”.

Analytik a autor Mario Reading, který sestavil a napsal knihu – Nostradamova proroctví, uvedl, že “králem ostrovů” Nostradamus možná ukazuje na krále Karla III. Ten by mohl být nucen abdikovat kvůli “vytrvalým útokům na sebe i svou druhou manželku”.

V téže knize od Readinga Nostradamus předpověděl smrt královny Alžběty II. v roce 2022.

Nový mladý papež


Současnému papeži Františkovi je v současnosti kolem 80 let a v nedávné minulosti trpěl zdravotními problémy. Nostradamus v jedné ze svých předpovědí uvedl, že kvůli stáří bude papež nahrazen novým mladším papežem.

Přečtěte si také | Nejosamělejší ovce v Británii byla zachráněna, ale její budoucí domov zůstává nejistý

“Smrtí velmi starého papeže. Bude zvolen Říman v dobrém věku,” napsal.

Ačkoli příchod mladšího, energického papeže zní jako dobrá věc, Nostradamus hned pokračuje, že nový vůdce “oslabí svůj úřad” a že bude papežem dlouho.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: wionews.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/fszalai