Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Objevili vědci pod pyramidami v Gíze skrytou hrobku? Ve své nedávné zprávě odhalili existenci podzemní stavby, která se nachází pod pyramidami

Archeologové v Egyptě dosáhli významného průlomu ve výzkumu díky objevu neobvyklé struktury ukryté v podzemí poblíž Velké pyramidy v Gíze. Tyto nedávné nálezy odhalují místnost nacházející se přímo pod hřbitovem faraonovy rodiny. Jak však informoval portál Unilad, vědci upozornili, že k úplnému zmapování místa bude zapotřebí dalšího výzkumu.

Přestože byla Velká pyramida v Gíze postavena před více než 4 000 lety, archeologové na tomto místě stále nacházejí nové objevy. Nejnovější z nich byl popsán ve zprávě, kterou 5. května zveřejnili vědci z egyptského Národního výzkumného ústavu astronomie a geofyziky a také z japonské Higashi Nippon International University a Tohoku University.

Vědci odhalili, že asi dva metry pod povrchem Západního hřbitova se nachází struktura ve tvaru písmene L o rozloze téměř 150 metrů čtverečních. Na rozdíl od pyramid, které se tyčí nad zemí, je však tato místnost zcela vyplněna pískem. Zatím není jisté, proč je pohřbena.

Autor: Stanislav M., zdroj: Unilad, Titulní obrázek: Pixabay.com / 8moments