Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Ohromující pouliční malby na podporu Ukrajiny

Moderní války jsou víc než jen střílení vojáků kulkami a raketami. V současné válce, kterou Rusko vede proti Ukrajině, je již jasný vítěz. Přinejmenším svobodný svět si již vybral stranu – svobodymilovnou Ukrajinu, která je nemilosrdně šikanována svým rozhněvaným sousedem.

A jak invaze pokračuje, stále více hudebníků, spisovatelů a umělců využívá tuto tvůrčí žílu, aby učinili svět lepším místem tím, že vyzývají k míru nebo se jen vysmívají orkánským vojákům a jejich pološílenému vůdci.

Být pouličním umělcem vyžaduje odvahu, protože ukazujete nejen svou tvůrčí stránku, ale také své malířské dovednosti. Tito lidé kreslí a sprejují na zdi a jiné městské stavby pronikavou protiválečnou propagandu, aby ji všichni viděli. Někteří z umělců se drží domácí půdy a malují zdi ukrajinských měst, zatímco jiní dávají všem najevo, že #standwithukraine, a malují nástěnné malby po celém světě.

Britský pouliční umělec MyDogSighs: “Nemám žádný vliv kromě toho, že svým uměním nutím lidi zastavit se a přemýšlet”.

Nástěnná malba od Setha Globepaintera symbolizuje naději a lepší zítřek pro naše děti
Zde je obrovská holubice míru od Justuse Beckera (@corone_artist) ve Frankfurtu
Díky, NATO, že jste nechali umírat mírumilovné ukrajinské muže, ženy a děti, zatímco jste se o ně hluboce zajímali. Umění: John D’oh.

zdroj: Brainberries.co, Titulní obrázek: Pixabay.com/WiR_Pixs