Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

6 úžasných faktů o starověkém Egyptě

Starověký Egypt je pravděpodobně nejzajímavějším obdobím našich dějin. Přes veškerou naši fascinaci jím a bádání o jeho záhadné minulosti je toho o starověkém Egyptě stále ještě hodně, co nevíme.

Ženy měly v Egyptě rovná práva

Zdá se, že jsme to nějak zpětně v historii změnili, ale ženy byly ve starém Egyptě považovány za rovnoprávné s muži.

Obě pohlaví nosila make-up

Být si ve všem rovni znamená, že se také oba líčíte, předpokládám. To, že se muži líčili stejně jako ženy, nebylo ve starém Egyptě nic divného.

Hieroglyfy se psaly jen ty nejdůležitější texty

Přestože si všichni spojujeme Egypt s hieroglyfickým písmem, to se ve skutečnosti používalo jen pro nejdůležitější texty, které se nacházely v pyramidách a podobně. Považovalo se za příliš časově náročné používat ho na všechno.

Vynalezli zubní pastu

Předpokládám, že předběhnout dobu, pokud jde o vědu, znamená také vynalézt něco, co si můžete dát na kartáček, abyste měli zuby perleťově bílé.

Mumifikovali také zvířata

Všichni už víme, že proces mumifikace si nechávali vlivní a významní lidé v egyptské společnosti, ale týkal se i jejich domácích zvířat. Vlivní lidé, kteří chtěli zemřít se svými kočkami, tak mohli učinit a často svého mazlíčka mumifikovali.

Kleopatra nebyla Egypťanka

Ve skutečnosti byla řeckého/makedonského původu! Nejslavnější egyptská osobnost v dějinách dokonce ani nebyla Egypťankou!

zdroj: brainberries.co, Titulní obrázek: Pixabay.com/ArtsyBee