Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Pracovnice pohřební služby promluvila o mrazivých incidentech: Občas mě někdo sleduje!

Když se bývalá uklízečka Josiane Cristina de Oliveira Portesová rozhodla změnit povolání, přihlásila se do kurzu konzervace a dezinfekce mrtvých těl. Chtěla prý zkusit něco nového, což se jí podařilo, a nyní pracuje v márnici. Právě ze svého pracoviště často sdílí své zážitky a zkušenosti prostřednictvím TikToku, které fascinují více než 718 000 diváků. “Když jsem byla malá, bála jsem se tmy, smrti a duchů. Teď se ale starám o ty, kteří se o sebe nedokážou postarat sami,” říká matka dvou dětí, informuje Mirror.

Ve svých videích 42letá žena často hovoří o některých metodách, které používá ke konzervaci těl, včetně typu speciální tekutiny potřebné k úplné dezinfekci a zbavení se všech přirozených plynů. “Zákrok se provádí pomocí pumpy, které se říká injekční pumpa. Prostřednictvím oběhového systému způsobuje, že tato tekutina cirkuluje po celém těle, když je vstřikována a vypouštěna žilou. Při thanatopraxii je důležité zpomalit proces rozkladu těla.”

@josianetanatopraxia

A ARTE DE CUIDAR . ❤️❤️❤️❤️❤️

♬ Beautiful and emotional instrumental music(1044200) – MaxRecStudio

“Jedna z nejpůsobivějších věcí, která se mi v mé profesi přihodila, se stala jednou v noci, když jsem připravoval tělo osmdesátileté paní. Po ošetření těla tekutinami, jejichž účinek trvá delší dobu, jsem ji nechal ležet na stole. Přikryl jsem ji, zhasl světlo a udělal si třicetiminutovou přestávku. Když jsem se vrátil a rozsvítil světlo, několikrát se rozsvítilo a zhaslo a já uviděl, že vedle ní stojí tělo. Bylo to děsivé a vzrušující zároveň,” prozradila Josiane.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: The Mirror, topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/Mysticsartdesign