Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

V americké laboratoři se měl narodit hybrid člověka a šimpanze: Pak ho vědci sami zabili

Od té doby, co se naše evoluční cesty rozešly, lidé, nebo spíše několik šílených vědců, sní o vytvoření jakéhosi hybrida člověka a šimpanze. V této souvislosti bylo provedeno několik pokusů.

Jeden z nich je připisován sovětskému biologovi Iljovi Ivanoviči Ivanovovi, který se specializoval na mezidruhovou hybridizaci. Pokusem o křížení člověka s jinými primáty vyvolal kontroverzi. Použil lidské sperma, ale šimpanzí samice nakonec nezabřezly. Později chtěl dobrovolnicím vpravit šimpanzí sperma, ale ani to se mu nepodařilo.

Asi nejznámějším počinem v tomto směru bylo křížení, které se údajně narodilo ve Spojených státech. Krátce poté však bylo utraceno, protože si vědci plně uvědomili, co vlastně provedli, a obávali se následků takových pokusů. O experimentu informoval v roce 2018 evoluční psycholog Gordon Gallup, když pro deník The Sun uvedl, že kříženec přišel na svět ve výzkumném centru primátů v Orange Parku na Floridě ve 20. letech minulého století. “Šimpanzí samici oplodnili lidským spermatem od anonymního dárce. Samice nejenže otěhotněla, ale také porodila,” uvedl Gallup.

“V následujících dnech nebo týdnech začali zvažovat morální a etické důsledky experimentu a novorozence zabili,” uvedl psycholog, který prý tuto informaci získal od jiného uznávaného vědce.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: The Sun, Titulní obrázek: Pixabay.com/tskirde