Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Bioprodukty řetězce Lidl vypadají na první pohled jako bezchybné. Nyní bývalý zaměstnanec diskontu odhaluje, jak jsou zákazníci klamáni

Vyplatí se nakupovat v Lidlu? Podle bývalého zaměstnance diskontu zřejmě ne vždy. V dokumentu německé televize ZDF „Lidl: The Insiders. Prodejní triky diskontního giganta,“ prozrazují anonymně bývalí zaměstnanci Lidlu jakými triky a falešnými sliby diskont klame své zákazníky, aby dosáhl většího zisku, popsal portál Merkur.de.

Lidl slibuje nejvyšší kvalitu a podle vlastní reklamy se chce stát nejudržitelnějším diskontem. Podle dokumentu ZDF inzeruje mnoho výrobků Bioland, zřejmě s cílem, aby se dobrá image Biolandu přenesla i na jeho vlastní biopotraviny. Bývalý marketingový manažer společnosti Lidl prozradil, co přesně se skrývá za ekologickou ofenzívou.

Bio značka Lidlu: Zákazníci klamáni

Ve společnosti Bioland získal diskontní prodejce svého nejdůležitějšího partnera pro spolupráci v roce 2019. Společnost Bioland zaručuje vysoké ekologické standardy:

– Produkty Bioland jsou vyráběny bez pesticidů a bez genetického inženýrství

– Žádné průmyslové zemědělství

– Produkty pocházejí výhradně z Německa nebo Jižního Tyrolska.

Není bio jako bio

Kdo pravidelně nakupuje na farmářských trzích bio či organické potraviny, ví, o kolik tam za ně zaplatíte více. Problematické je pro image společnosti Lidl s nízkými cenami to, že právě vstupuje do hry vlastní bio značka dikontu s názvem „Bio Organic“. Podle bývalého marketingového manažera Lidlu jsou produkty „Bio Organic“ záměrně vyrobeny tak, aby byly velice podobné produktům Bioland. Lidl používá obě bio značky pro své vlastní produkty, proto se označení stává matoucí. Zákazníci, kteří se nedívají pozorně, stěží poznají rozdíl a myslí si, že kupují produkt Bioland. Ale pouze jeden produkt se vyrábí podle přísných směrnic Biolandu.

Vlastní bio značka Lidlu však většinou garantuje pouze minimální bio standard EU. Podle dokumentu televize ZDF bylo navíc v diskontu několik produktů Bioland smícháno s levnějším vlastním zbožím „Bio Organic“. Oproti kvalitním produktům Bioland jsou levnější – při nákupu i prodeji. Lidl chce tímto trikem zmást své zákazníky, pokračoval bývalý marketingový manažer Lidlu.

Bioprodukty: Pro Lidl ziskový byznys

Podle Spolkového ministerstva pro výživu a zemědělství (BMEL) by si mnoho spotřebitelů přálo větší transparentnost na pultech obchodů jako dobrý základ pro rozhodování o nákupu. Pro velkou většinu je důležité dbát na ochranu klimatu a životního prostředí, pokud jde o výživu.

V aktuální zprávě o výživě BMEL jsou zkoumány stravovací návyky a trendy v nakupování a vaření. 84 procent dotázaných uvedlo, že je pro ně důležitý regionální původ ovoce a zeleniny. Přibližně 89 procent považuje zdravou výživu za nezbytnou při stravování v restauraci a 60 procent uvedlo, že při nakupování věnují pozornost ekologické značce. Podle dokumentu ZDF provozuje Lidl jen v Německu 3200 poboček, a tak jsou produkty „Bio Organic“ pro diskont výnosným byznysem.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Merkur.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/Ri_Ya