Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

V loterii vyhrál 220 milionů, teď má miliardu: Muž odhalil trik, jak zbohatnout. Vyvinul určitý matematický systém

V roce 2005, kdy vyhrál v americké loterii Powerball, mu unikla výhra. Místo plné výhry, která se posílá ve splátkách ročně (až po dobu 30 let), však odešel s menší, ale plnou částkou 125 milionů, z níž mu po zdanění zbylo 85 milionů dolarů (1 857 086 000 kč). Brad si však za tyto peníze nekoupil Ferrari a luxusní sídlo, ale chtěl je zhodnotit. 41 milionů eur (988 838 000 kč) vložil do nízkorizikových investic a 31 milionů eur (747 658 000 kč) do rizikových aktiv, jako je ropa a nerostné suroviny, uvádí LADbible.

Kromě toho založil charitativní nadaci Duke Family Foundation, která pomáhá neziskovým organizacím, a to ve výši 1,1 milionu eur. Úspěchu dosáhl také tím, že dělal průzkum stávajících výherců loterie a zajímal se o jejich příběhy. Došel pak k závěru, že většina výherců loterie přijde o všechny své peníze ve velmi krátké době.

Řekl si však, že bude postupovat jinak a peníze zhodnotí. Poté sestavil tým spolehlivých finančních poradců, kteří se pustili do přeměny jeho jmění v miliardový majetek. To vše se mu podařilo během 12 let. Přestože Brad šetřil, peníze si také užíval. Dokonce vzal svých 17 přátel na opulentní dovolenou na Tahiti.

Protože byl cyklistickým instruktorem, nakoupil si také spoustu kol. Aby toho nebylo málo, zůstal ve své staré práci ještě rok poté, co vyhrál slušné peníze. Vysvětlil, že nehrál jen tak bezmyšlenkovitě, protože si vytvořil určitý matematický systém, podle kterého vybíral čísla, která mu zajistila výhru.

Než vyhrál Powerball, podařilo se mu již vyhrát menší částky 150 a 500 dolarů. Brzy však přišla částka, která navždy změnila jeho život. Tento muž je jasným důkazem toho, že odolat touze po plýtvání penězi je skvělá strategie, která může z člověka udělat boháče.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: LadBible, Titulní obrázek: Pixabay.com/u_1nl4askhcx