Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Pracujete jako řidič z povolání? Sjednejte si kvalitní pojištění

Logistika – a převážně silniční doprava jsou v dnešní době hybnou silnou ekonomiky. Bez velkého počtu několikatunových kolosů bychom neměli dostatek kvalitního zboží a potravin. Jenomže tyto nákladní vozy se neřídí samy, nýbrž za jejich volanty usedá skupina vyvolených, které živí nesmírně rizikové povolání. Být profesionálním řidičem znamená mít velkou zodpovědnost, takže se určitě vyplatí sjednání dobrého pojištění.

Proč zrovna pojištění?

Ne nadarmo se říká, že brázdit Evropu znamená být jednou nohou na hřbitově a tou druhou za mřížemi. I proto se vyplatí sjednání kvalitního pojištění, které je samozřejmě podloženo pojistnou smlouvou, a jejímž předmětem je přenesení určité odpovědnosti z řidiče na pojišťovnu. Ta to pochopitelně nedělá zadarmo, neboť si za své služby účtu měsíční pojistné. Jako řidič byste měli mít sjednáno minimálně pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění odpovědnosti za zaměstnance.

Jak funguje pojištění odpovědnosti za zaměstnance?

Tento produkt finančního trhu patří mezi profesionálními řidiči k těm vůbec nejoblíbenějším. Při výkonu povolání totiž velice často dochází ke způsobení škod vůči zaměstnanci. Typicky se jedná o špatně uchycený náklad nebo drobné škrábance na nákladním vozidle. Úhrada těchto škod bývá ve velké většině případů likvidační, ale pokud budete mít sjednané pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu, sníží se vaše finanční zátěž na úplné minimum.

tabletZaměřte se na výhodné balíčky pro řidiče

Jako šofér se zkuste v nabídkách pojišťoven poohlédnout po výhodném balíčku. Například ERGO pojišťovna nabízí variantu Řidič a Řidič PLUS. Ta se sice přímo nevztahuje na řidiče z povolání, ale pokud byste si auto půjčili pro své soukromé účely a došlo k nešťastné události, může vám toto pojištění přijít vhod. Pojišťovna ERGO kromě toho nabízí i pojištění majetku nebo cestovní pojištění na míru.

Na řidiče už tak působí nepřiměřený stres. Zkuste jej alespoň trochu zmírnit dobře sjednaným pojištěním odpovědnosti za zaměstnance.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *