Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kávy se nebojte. Je zdravá – ve správném množství a kvalitě

Všichni víme, že s pitím kávy by se to nemělo přehánět. Ale je káva skutečně tak škodlivá, jak se o ní traduje? Věříme, že pokud pijete kávu kvalitní, nepřepraženou a v rozumné míře, může být káva pro zdraví dokonce prospěšná.

Káva má totiž vysoký obsah antioxidantů, které dokážou ochránit lidské tělo před nemocemi. Dokonce je z výzkumů patrné, že západní společnost přijímá více antioxidantů právě z kávy než z ovoce a zeleniny. Určité studie také naznačují, že by káva mohla přispívat k ochraně před Alzheimerovou chorobou, diabetem, obezitou nebo cukrovkou. Je však nutné pít kvalitní kávu – a takovou vám zajistí pouze lokální pražírna kávy. Zapomeňte na supermarkety a najděte si ve svém okolí nebo na internetu menšího prodejce, který je vám schopen čerstvost a kvalitu zaručit.

Je kofein škodlivý?

Kofein v kávě stimuluje aktivitu mozku, ale dokáže třeba také zlepšovat náladu, nebo ulevovat od bolesti. Je také oblíbeným pomocníkem při hubnutí, neboť zrychluje metabolismus. Množství kofeinu však může být poměrně zrádné. Jeho vysoká konzumace zhoršuje spánek a může vyvolat i úzkosti. Proto je třeba příjem kávy limitovat.

Kolik je tak akorát?

Na ideálním počtu šálků za den se odborníkům nedaří shodnout. Nejčastěji se však uvádí, že to jsou tři až čtyři hrnky kávy. Pozor na příjem kofeinu by si ale měly dát větší pozor těhotné ženy, lidi trpící řídnutím kostí nebo vysokým krevním tlakem.

Jak vybrat kvalitní kávu?

Na internetu dnes najdete řadu e-shopů. Zkuste třeba EBENICA COFFEE eshop. Najdete zde velkou nabídku nejrůznějších druhů kávy a snadno si zde dle svých chuťových preferencí vyberete tu, která bude vašemu jazyku lahodit. Navíc máte jistotu, že jsou tato zrna vždy čerstvě pražena a nikde neleží týdny či měsíce, než se dostanou k vám domů. A přesně tohle na chuti kávy zaručeně poznáte.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *