Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vybavte své auto na zimu. Žádné počasí vás pak nezaskočí

Dny jsou opět krátké a teploty klesají už i přes den k bodu mrazu. To znamená jediné – je načase nejen pořádně obléknout sebe, ale také dát „nový kabát“ i vašemu vozu. Provoz v zimě má svá specifika a pokud chcete o auto skutečně pečovat, je dobré se na zimní období poctivě připravit.

Co nesmí chybět

Naprostou samozřejmostí jsou škrabka na led a smetáček. Věnujte odškrábání námrazy čas a úsilí – dostatečný výhled je při řízení naprosto nezbytný. Nedílnou součástí této výbavy by měly být také kvalitní rukavice. Nikdo nechce po ránu zkřehlými prsty ještě sundávat sníh a poté bez citlivosti v prstech usednout za volant. Po ruce mějte i utěrku na vnitřní stranu skel, jelikož z plastů v interiéru se časem uvolňují výpary, které mohou ulpívat na skle a zhoršovat výhled.

Hitem posledních let je také pořídit zimní clony do masky. Ty zabraňují ofukování motoru a chladiče automobilu ledovým vzduchem. Proto se motor zahřeje daleko rychleji a vůz začne také daleko dříve topit. U majitelů vozů se zážehovým motorem to může být významný benefit.

Delší cesta

Pokud se v zimě chystáte na delší cestu do přírody, vyplatí se vybavení auta doplnit ještě o další nezbytnosti. Platí, že je dobré nejezdit v zimě s nádrží, jejíž hladina se pohybuje těsně nad rezervou. Pro všechny případy je také dobré mít v kufru připravený kanystr s palivem, ale také rezervní zásobu nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů a nemrznoucí kapaliny do chladícího okruhu či olej.

Pro váš komfort

Pokud vozíte v zimě třeba lyžařské vybavení, které bývá často mokré a špinavé, může se vám hodit koupit vany do kufru. Jedná se o gumové vaničky, které chrání prostor kufru před znečištěním, vodou i mechanickým poškozením. Jsou velmi dobře odolné proti chemikáliím, propíchnutí nebo poškrábání. Může se vyplatit pořídit také omyvatelné koberečky nebo podložky na zem do auta, abyste po zimě nemuseli celý interiér pracně čistit.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *