Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Rok 2100 bude zlomem. Tehdy má být na Zemi takové horko, že člověk nebude moct ven

Se stále rostoucí populací se rozrůstá také průmysl – a do ovzduší se dostává stále více škodlivin. Průměrná teplota vzduchu neustále vzrůstá a vlny veder začínají pomalu, ale jistě zabíjet. To, že by se teplota ovzduší dostala zpět do doby před velkou průmyslovou revolucí, je zcela nereálné, ale podnikat kroky k tomu, aby neustále nerostla, je důležité.

Pokud by se tak ale nestalo, podle studie vědců z Harvardu a Washingtonovy univerzity nastane v roce 2100 zlom, který bude mít za následek tisíce lidských životů. Na některých místech planety totiž nebude možné přežít z důvodu příliš vysokých teplot. Tepelný stres postihne miliardy lidí a 75 % světové populace bude vystaveno extrémně vysokým teplotám.

Ovšem pozor, nezvyšuje se pouze teplota vzduchu, ale také teplota povrchu planety Země. Podle odhadů by se do roku 2100 mohla teplota planety zvýšit až o 5 °C. Samozřejmě že tyto odhady vychází z určitých předpokladů a mají řadu odpůrců. Ale sami jste si určitě všimli, že horka jsou rok od roku opravdu horší, takže tato teorie není úplně špatná.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: NationalgeographicNature, Titulní obrázek: Pixabay.com/yakovlevmax0