Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Rozzuřené opice v Indii shodily stovky psů z vysokých budov a stromů

Pokud jsou údaje přesné, pak fráze “opice vidí, opice dělá” nebyla nikdy více znepokojující. Poté, co divocí psi v listopadu zabili malou opičku, zahájila skupina primátů v indickém státě Maháráštra sérii pomstychtivých zabíjení. Údajně zabila 250 psů tím, že je shodila z budov a korun stromů.

Podle deníku Daily Mail tato střetnutí postihla především město Lavool a okolní vesnice v okrese Beed. Obyvatelé tvrdí, že tyto rozzuřené opice neváhaly a psy chňapaly, jakmile je spatřily.

Město Lavool s pouhými 5 000 obyvateli zůstalo odkázáno samo na sebe, dokud im nepřijeli na pomoc úředníci lesního úřadu. Podle deníku New York Post vesničané pořídili záběry těchto psích únosů a snažili se své psy udržet v bezpečí, zatímco opice se začaly zaměřovat na děti chodící do školy.

“Záležitost je pravdivá, ale nemáme žádné důkazy, abychom mohli říci, kolik štěňat psů bylo zabito,” řekl deníku The Indian Express starší policejní inspektor Munde. “Včera však přišli lesní úředníci z Aurangabadu a odchytili dvě opice.”

Znepokojivé scény ukazovaly, jak se psi střetávají s agresivními opicemi, zatímco mladí vesničané a vesničanky utíkají do bezpečí. Další video ukazovalo opici, která nesla štěně na okraj vysoké budovy, a psy, kteří chránili malé dítě. Podle serveru Insider byli téměř všichni psi v Lavoolu zabiti nebo utekli z města.

Zoufalí obyvatelé se obrátili s žádostí o pomoc na lesní úřad, jenže úředníci přijeli a až do tohoto týdne se jim nepodařilo chytit jediného primáta. Když vesničané vzali věci do vlastních rukou, několik mužů bylo zraněno nepřátelskými opicemi, které se bránily před svými potenciálními únosci.

Podle indického zpravodajského serveru News18 někteří muži, kteří se snažili tyto primáty zahnat, dokonce spadli ze samotné výšky, která se používá k zabíjení napadených psů. Nakonec v sobotu dorazili lesní úředníci z Aurangábádu a úspěšně odchytili dvě opice poté, co primáti zabili četná mláďata.

Snad nejznepokojivější je, že jedna zpráva tvrdí, že osmileté dítě bylo uneseno opicemi a odvlečeno pryč. Teprve okamžitá reakce vesničanů, kteří začali po primátech házet kameny, vedla k tomu, že dítě bylo opuštěno a vráceno do bezpečí.

“Do jisté míry je ta zpráva pravdivá,” řekl okresní sběratel Beed Rabhabinod Sharma. “Nemůžeme potvrdit ani počty mrtvých, ale některá psí mláďata opice zabily. Nemůžeme také potvrdit, proč se to děje, zda se na psy skutečně zlobí, protože neznáme chování zvířat.”

Zatímco většina indických představitelů, kteří komentují tuto záplavu bizarních incidentů uvádí, že motivace těchto zločinů zůstává záhadná. Stephanie Poindexterová odborná asistentka na SUNY Buffalo, která se zabývá výzkumem ekologie chování primátů, není nijak zvlášť šokována.

“Ve studiích primátů v zajetí, v sociálních skupinách v zoologických zahradách, jsme zjistili, že když je jedinec nějakým způsobem napaden, je pravděpodobnost, že napadne někoho příbuzného agresora, vyšší,” řekla nedávno pro Gizmodo.

“Obvykle se upřednostňuje útok na třetí osobu spojenou s původním agresorem, na rozdíl od skutečného agresora,” řekla.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: News18, DailyStar, Titulní obrázek: Pixabay.com/blaxxtock