Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Žádné karty, internet ani hotovost. Řetězec Kaufland postupně zavádí nový způsob placení: Kaufland Pay

V současné době Kaufland na německém trhu zavádí ve spolupráci se společností Bluecode zcela nový způsob placení, který implementoval do své vlastní aplikace. Informuje o tom server Techbook.de.

Zákazníci v Německu si tak mohou aplikaci v případě zájmu stáhnout. Pokud ji již mají a využívají, například kvůli věrnostní kartě, stačí, když si do svého účtu doplní potřebné údaje. Následně mohou pomocí aplikace platit za své nákupy naskenováním QR kódu, a to bez ohledu na cenu zboží.

Kaufland Pay by měla fungovat i v případě, že uživatelé nejsou připojeni k mobilnímu internetu. Pro zákazníky, kteří používají věrnostní kartu, to urychlí a zjednoduší proces nákupu, protože vše zastřeší jedna aplikace.

Na druhou stranu není jasné, kolik zákazníků se skutečně rozhodne tuto novou možnost platby využít. Někteří lidé přece jen stále nemají chytrý telefon, jiní nechtějí používat své zařízení k platbám nebo nechtějí poskytovat citlivé údaje jiné aplikaci, pokud již používají platební aplikaci, jako je Apple Pay nebo Google Pay.

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: Techbook.de, Titulní obrázek: Pixabay.com/kreatikar