Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Smlouva století! Unikly nové překvapivé detaily smlouvy Kyliana Mbappého s PSG

Kylian Mbappé v květnu prodloužil smlouvu s Paris Saint-Germain a odmítl nabídku Realu Madrid. Francouz tehdy podepsal tříletou smlouvu. Podle posledních zjištění deníku Le Parisien je jeho hodnota nejvyšší v historii všech sportů.

Mladá 23letá pařížská hvězda vzbuzuje v poslední době smíšené pocity. Podle mnohých byla její image skromného a fotbalového chlapce jen zástěrkou, která skrývala Francouzovo skutečné nitro.

V posledních týdnech se o talentovaném křídelníkovi objevily další informace. Fotbalista se prý v Princes Parku necítí dobře, protože se cítí zrazen nevlídnými orgány klubu. Ředitel francouzských šampionů Luís Campos tyto zprávy skutečně popřel, ale tím diskuse o celé záležitosti nekončí.

Nedělní vydání deníku Le Parisien však přineslo více informací o smlouvě francouzského reprezentanta. Má to být největší zápas v historii fotbalu i sportu.

“Jednání mezi klubem a hráčem vyústila v naprosto bezprecedentní smlouvu. Jedná se o smlouvu století. Nikdo ve fotbale nikdy nepodepsal lepší smlouvu,” píše Le Parisien.

Francouzský deník prozradil, že třiadvacetiletý hráč dostane 630 milionů eur hrubého za 36 měsíců, během nichž bude hrát za tým financovaný z katarských aktiv.

Za sezonu v pařížském týmu si přijde na základní plat 72 milionů eur hrubého. Dohoda však zahrnuje věrnostní bonusy. Pokud Kylian Mbappé v roce 2023 klub neopustí, vydělá si dalších 70 milionů. Pokud neodejde v roce 2024, dostane 80 milionů eur, a pokud neodejde v roce 2025, vydělá dalších 90 milionů eur.

PSG navíc za 23letého hráče zaplatilo jen při květnovém prodloužení smlouvy více než 180 milionů eur. Částka bude rozdělena do tří splátek.

Ještě předtím, než nová smlouva vstoupila v platnost, dosáhl pařížský klub ztráty 350 milionů eur. V letním přestupovém období se navíc nepodařilo získat 150 milionů eur z prodeje hráčů. Nakonec získala něco přes 50 milionů, přičemž některé ze zbývajících plánovaných transakcí se změnily v půjčky.

zdroj: Le Parisien, Titulní obrázek: Pixabay.com/u_goppxlsc6c