Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhadný jev nad Aljaškou vyvolal velké obavy: Vojáci ho zkoumali a zjistili jeho původ

Podivný úkaz na obloze vyvolal na sociálních sítích konspirační teorie. Poblíž Lazy Mountain na Aljašce se na obloze objevilo něco, co vypadalo jako meteor, ruská raketa, pád letadla nebo UFO. Záhadu vyřešili až státní policisté, kteří na Facebooku odhalili, o co se skutečně jedná.

Záběry se objevily na Facebooku, což zaujalo zejména konspirační teoretiky. Na aljašské obloze se objevilo něco, co podle některých vypadalo jako meteor. Jiní tvrdili, že šlo o ruskou raketu, zatímco další si mysleli, že byli svědky pádu letadla.

Místní vojáci na Facebooku upřesnili, že se ve skutečnosti jednalo o prostý přelet dopravního letadla. “Další vyšetřování ukázalo, že v době pořízení fotografií a videa letělo v oblasti velké dopravní letadlo. Příslušné orgány kontaktovaly jeho piloty a ti cestou na letiště JFK v New Yorku ohlásili normální letový provoz.”

Podle armády jsou na záběrech vidět kondenzační stopy z letadla v kombinaci s vycházejícím sluncem, což dohromady vytvořilo jedinečný atmosférický pohled. “Velmi si vážíme obyvatel Aljašky, kteří dnes ráno nahlásili podezřelý jev orgánům činným v trestním řízení,” dodali.

zdroj: topky.sk, Titulní obrázek: Facebook/Elisabeth Griesmer Ahlvin