Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Šokující nebo smutné: Těchto 5 legend ukončilo kariéru příliš brzy!

Těchto pět hráčů se zapsalo do fotbalové historie, dosáhlo velkých úspěchů, vyhrálo trofeje, ale nehrálo zdaleka tak dlouho. Pro některé bylo oznámení o jejich konci skutečně nečekané.

Just Fontaine se zapsal do historie jako muž, který na mistrovství světa 1958 vstřelil 13 gólů. Na dalším šampionátu se již neobjevil. Kvůli opakovaným zraněním musel ve 28 letech s úchvatným gólovým zápisem ukončit fotbalovou kariéru.

Pro fotbalový svět bylo velkým překvapením, když se v roce 1987 ve svých 32 letech rozloučil s kariérou trojnásobný držitel Zlatého míče Michel Platini. Zejména proto, že v letech 1982-1987, kdy hrál za Juventus, vynechal pouze tři ze 150 ligových zápasů. Prakticky nikdy nebyl zraněn.

Byla to ikona Ajaxu a AC Milán Marco van Basten, který nechtěl skončit, ale jako jednatřicetiletý hráč se třemi Zlatými míči, sedmnácti klubovými trofejemi a zlatem z Eura 1988 musel skončit kvůli zranění. Bohužel svůj poslední zápas odehrál ve 29 letech, další dva roky se snažil vrátit, ale nevyšlo to.

V roce 1997 tento skvělý hráč, ale zároveň rebel, opět šokoval svět. Eric Cantona ještě v sezóně 1996-97 odehrál za Manchester United 50 zápasů, což bylo jeho kariérní maximum, po sezóně se však navzdory mnoha nabídkám rozhodl, že je čas ukončit kariéru.

Tato drobná specifika znamenala konec supertalentu, jehož fotbalové dovednosti byly možná nad Pelého úrovní, ale jehož životní styl ho zničil. Alkohol a cigerity. Hodně alkoholu a cigaret. George Best byl hvězdou Manchesteru United, získal Zlatý míč. V roce 1974, ve svých 28 letech, skončil kvůli svým nešvarům. Až do roku 1977 se snažil o stabilní návrat, vystřídal kluby v USA, Austrálii, Anglii, Hongkongu a Skotsku. Ale vždycky to dopadlo stejně. Neúspěšně.

zdroj: 90min.com, Titulní obrázek: Pixabay.com/jarmoluk