Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

“Spasitel” Xavi? Ale tato skutečnost je ohromující!

Jméno Xaviho Hernándeze si každý fanoušek okamžitě spojí s FC Barcelona. Dvaačtyřicetiletý bývalý fenomenální záložník se stal trenérem 6. listopadu 2021 a ve funkci nahradil Ronalda Koemana, další bývalou hvězdu Barcelony.

Koeman během svého působení na lavičce Barcelony mnohokrát čelil kritice a nakonec po 14 měsících, během nichž získal trofej Copa del Rey, uvolnil místo Xavimu. Xavi bude brzy rok sedět na lavičce, trofej, kterou ještě nezískal.

Každopádně statistici si nemohli nechat ujít bilanci po posledním zápase Barcelony (prohra 3:1 s Realem Madrid). Byl to přece jubilejní 50. zápas klubu pod vedením Xaviho.

A výsledek jeho dosavadního působení? Mnozí v Xavim vidí spasitele. Skutečnost je však taková, že na lavičce má zatím bilanci 28-11-11, a tedy 56% úspěšnost. A to je nejnižší počet ze všech trenérů, kteří vedli Barcu alespoň v 50 zápasech od roku 2000.

Například u Koemana je to 58,21 %. Dokonce i Quique Setién, který skončil na lavičce po pouhých 25 duelech, vyhrál 64 % zápasů. Zajímavé. Takový Pep Guardiola, který dovedl klub na absolutní vrchol a doslova změnil fotbalový svět, vyhrál 179 z 247 zápasů, takže měl procentuální úspěšnost přes 72 %.

zdroj: sportovymagazin.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/gunthersimmermacher