Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Těchto 5 potravin by se nemělo jíst s ananasem, jinak hrozí poškodění zdraví

Ananas je oblíbené ovoce, protože je chutné, ale bohaté na živiny. Abychom si ji však mohli plně vychutnat, neměli bychom jíst ananas s následujícími potravinami, jinak to poškodí zdraví.

Ananas je tropické ovoce velmi voňavé, chutné, sladké, ale bohaté na živiny. Toto ovoce obsahuje hodně vitamínu C, včetně vápníku, draslíku, folátu . Existují také antioxidanty a další užitečné sloučeniny, jako jsou enzymy, které mohou bojovat proti zánětu a onemocnění.

1. Mango

Ananas a mango jsou dvě ovoce, která nelze jíst společně. Způsobí průjem, protože tyto dva plody budou vzájemně reagovat, kvůli zvýšenému zatížení žaludku a protože oba obsahují chemické složky, které způsobují alergické kožní reakce.

Ananas obsahuje specifickou proteázu, která snadno vede k alergiím, bolesti břicha, zánětu břicha. Mango obsahuje dráždivou pokožku a sliznice je urushiol, způsobuje bolest, svědění, puchýře a olupování.

Kromě toho ananas obsahuje glykosidy, bromelain a další látky, které způsobují vedlejší účinky na kůži a cévy. Jíst ananas po dobu jedné hodiny může způsobit svědění, pálení nebo znecitlivění jazyka.

2. Vejce

Dalším jídlem, které se nepodává s ananasem, jsou vejce. Bílkoviny ve vejcích a ovocné kyseliny v ananasu v kombinaci dohromady způsobí, že protein ztuhne, což způsobí nepříjemné příznaky a poruchy trávení.

3. Mléko

Mléko a mléčné výrobky včetně jogurtu by rozhodně neměly být konzumovány s ananasem. To má zabránit reakci látek v ananasu s bílkovinami v mléčných výrobcích. V opačném případě vytvoří poruchy trávení, což způsobí bolest břicha nebo průjem.

4. Ředkvičky

Kombinace s řepou zničí vitamín C v ananasu. Informuje studie.

Jíst tyto dvě potraviny společně zničí vitamín C v ananasu, což snižuje další živiny. Kromě toho podporují flavonoid v ananasu, aby se přeměnil na kyselinu dihydroxybenzoovou a kyselinu ferulovou, aby inhiboval funkci štítné žlázy, což způsobuje strumu.

5. Mořské plody

Jíst ananas po jídle mořských plodů přemění ananasové vitamíny na složky podobné arsenu, což způsobuje zvracení, průjem a další nežádoucí příznaky.

zdroj: Scienceinfo.net, Titulní obrázek: Pixabay.com/Security