Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tip na dovolenou: Polské Chorvatsko hodinu od českých hranic

„Ještě v roce 2018 byl Gródek úplně neznámý, byl březen a nikdo tu nebyl, a tak jsme tu strávili pár hodin. Po třech letech, opět na jaře, jsme přijeli v pondělí, protože je známo, že o víkendu a hlavně v neděli je těžké najít místo na místní slavné lávce. Auto jsme zastavili poblíž kruhového objezdu a šli pěšky po asfaltové cestě. Z kruhového objezdu k nádrži je to něco málo přes kilometr, většinou je cesta asfaltová, jen v lomu vjíždíme na zpevněnou. I tam to bez problémů zvládnou nafukovací kolečka dětského kočárku, trochu hůře se pojede s malými kolečky.“ Takto autenticky popisuje výlet do polského Chorvatska či polských Malediv mladá polská rodina ve svém blogu na Polske Szlaki.pl.

Zpívající ptáci, strmé útesy, azurová a čistá voda. Zní to jako exotická cesta do zahraničí. Víc se nemůžete mýlit! Nejenom na jaře je park Gródek nejkrásnější. Je to ideální místo pro rodinný výlet či dovolenou.

Kochat se je zde snadné

Turisté z celého Polska i ze zahraničí sem přijíždějí na výlety. Jsou uchváceni atmosférou tohoto místa. Park Gródek byl oslavován jako polské Chorvatsko a polské Maledivy. Všichni jsou ohromeni strmými útesy nad azurovou vodou. V loňské sezóně zde byl často nedostatek vody. Při procházce po krásném pobřeží s altány nebyla žádná voda, což mírně kazilo magický účinek tohoto místa. Letos na jaře tu bylo opět hodně vody – dost na to, aby byly plošiny pod vodou. To dodává místu další kouzlo.

Vydří nádrž

„Cestou míjíme potápěčskou základnu nad větší přehradou Gródek, známou také jako Bagry, protože bagry jsou zde zatopené a jsou lákadlem pro potápěče. Vyhneme se odbočce k základně a půjdeme po značkách vedoucích k Vydří nádrži, pak na chvíli vstoupíme do lesa a po chvíli dojdeme na vyhlídku. Těch je v parku Gródek spousta. Za vyhlídkou můžete jít rovně k dalšímu bodu se schody, nebo odbočit vlevo k vodní nádrži, vedle altánku jsou přístřešky s lavičkami a pomníkem vydry,“ popisuje ve svém blogu procházku mladá rodina s dítětem.

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: https://gloswielkopolski.pl,https://blog.polskieszlaki.pl, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/PhotoFibo, CC BY 3.0