Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tipy a triky, které vám usnadní a zkrátí úklid

Uklízení – pro někoho utrpení pro jiného zábava. Jak ale využít tento čas co nejefektivněji? Přinášíme Vám pár tipu, jak úklid zvládnou v kratším čase a hlavně systematicky! Nejen že vám pomůžou s organizací času, ale ušetří i nervy. Podle specialistky na úklid – Debbie Sardone tkví hlavní kouzlo právě v systému a organizovanosti.

Shora dolů a zleva doprava

Pokud nechcete, aby se vám zaprášily již uklizené povrchy, začněte odshora. Setřete nejdříve žaluzie, povrchy skříní nebo lustry. Teprve poté přichází čas uklidit a utřít prach na zbytku nábytku. 

Veškteré prostředky s sebou!

Pokud budete mít všechny prostředky připravené po ruce, nejlépe v přenosné krabici nebo jiné nádobě, zabráníte tak zbytečnému přesouvání a hledání správných čistících produktů. Pokud jsou nádoby příliš velké a těžké, můžete je jednoduše přelít do menších. Specialistka Sardone dokonce sama využívá speciální opasek, za který je možné vložit nejpotřebnější pomůcky které má tak hned po ruce.

Vyčistěte mikrovlnu jako profík

Jídlo na stěnách mikrovlnky může být občas velmi težké odstranit, zvláště pokud vypadá jak po výbuchu. Je ale možné pomoci si s obyčejným hrníčkem s vodou. Nádobu jednoduše vložte dovnitř a zvolte program dokud se voda nezačne vařit. Při varu se odpaří pára která se usadí na stěnách mikrovlnky. Ta můžete následně setřít obyčejným hadříkem s mnohem menší námahou a za kratší dobu!

Nerez a otisky

Dozajista patříte mezi ty, kteří doma vlastní nějaký nerezový přístroj na kterém zůstávají otisky nebo se usazují jiné nečistoty. Na trhu sice existují druhy čistících prostředků které jsou určené přímo na čištění nerezů, ale v mnoha případech jsou předražené a v horším případě i nefunkční. Jedním ze způsobů který vás těchto problémů může zbavit je minerální olej. Stačí nalít malé množství na hadřík kterým povrch jednoduše otřete. Ten nejen že pomáhá v odstraňování nečistot, brání ale také jejich usazování.

Citrón a rez

Rezavé skvrny na terasách, verandách, podlahách garáží a příjezdových cestách jsou většinou velmi viditelné. Jedním ze způsobů jak je možné docílit spolehlivého odstranění je pomocí citrónu. Rozkrojte citron na polovinu, vymačkejte šťávu na skvrnu, a nechte ji asi 10 minut vsáknout. Skvrny vydrhněte kartáčem s tvrdými štětinami a povrch opláchněte vodou. 

Autor: Anežka Kasalická, Zdroj: popularmechanics.com, Náhledový obrázek: Pixabay.com/Skitterphoto