Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Toto virální video podivného červeného zvířete zanechalo uživatele sociálních médií zmatené

Na první pohled by vám mohlo být odpuštěno, že si myslíte, že toto zvláštní čtyřnohé stvoření je nějakou digitální manipulací nebo CGI výtvorem, ale ve skutečnosti je to reálné zvíře.

Navíc to není ani liška, ani vlk, přestože vykazuje vlastnosti obou.

Zvíře je ve skutečnosti hřívnatý vlk – poměrně jedinečný druh psa nalezený v částech Jižní Ameriky, zejména v Brazílii, Peru, Argentině, Bolívii a Paraguayi.

S barvou a znaky lišky, výraznou hřívou a abnormálně dlouhými nohami byla tato zvířata často mylně považována za kryptozoologické tvory a objevila se v několika virových videích.

Zejména jedno video, které si můžete prohlédnout níže, koluje už nejméně rok, přičemž mnozí věří, že je “falešné” nebo nějaký druh digitální manipulace.

Vlk s hřívou se připojuje k řadám dalších zvířat, jako je kuře Brahma a obří isopod – tvorové, kteří nepochybně existují, ale které jsou neobvyklé nebo překvapivé vidět, protože se zdá, že většina lidí o nich neví.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: unexplained – mysteries, NDTV.com, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Jonathan Wilkins