Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tragická smrt českého herce Karla Augusty. Upil se kvůli své milence

Dnes si připomínáme výročí úmrtí českého herce Karla Augusty. Zemřel 31. května 1998 v bytě své manželky Aleny. K nadměrnému pití se však uchýlil kvůli své mladé milence.

Karel Augusta se narodil 20. června 1936. Jako malý chlapec se chtěl věnovat herectví, ale doma nenašel pochopení. Proto nastoupil na obchodní akademii. Později doprovázel kamaráda ke zkouškám na AMU a paradoxně to byl právě Karel, kdo byl přijat.

Karel Augusta je známý například z filmů Všichni dobří rodáci, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Princ Bajaja, Dívka na koštěti, Jáchyme, hoď ho do stroje, Chlapectví, Já už budu hodný, Dědeček, Princ a Večernice, Panna a netvor, Božská Ema, Šéfová, Prchni, Kamarád do deště, Byl jednou jeden polda….

Jeho život byl spojen s alkoholem a kvůli pití údajně přišel o angažmá. Augusta byl ženatý s Alenou a měl dva syny. Když si však našel milenku, mladou baletku Dagmar, snažil se léčit a podle svědectví jeho kolegů byl v sanatoriu skutečně vzorným pacientem.

Když však milenka poznamenala, že herec kolem ní vypadá staře a zanedbaně, karta se obrátila. Karel se snažil shodit nějaké to kilo, a tak jedl jen minimálně. Když měl hlad, raději popíjel víno. A tak se závislost vrátila. Umělec zemřel ve věku 62 let na selhání ledvin.

“Ta smrt přišla nečekaně. Odpoledne přišel domů, šel spát a druhý den ráno už nevstal. A já jsem řekl: Jsi nemocný? Chceš se najíst? On už tu smrt zřejmě cítil,” vyprávěla v dokumentu Příběhy slavných hercova manželka Alena, která na něj nedala dopustit a měla pro něj vždy připravený pokoj ve svém bytě.

Autor: Petr. V., zdroj: topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com / jarmoluk