Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Tragický milostný příběh, který rozložil život George Michaela

George Michael zemřel na Boží hod vánoční roku 2016. Zpěvák se léta potýkal se zdravotními problémy, částečně kvůli drogové a alkoholové závislosti. Nikdy se totiž nevzpamatoval ze ztráty své první lásky…

Umělec po návykových látkách začal sahat v důsledku nervového zhroucení po ztrátě svého milovaného Anselma Feleppy, popsal velmi smutný život britského ikonického zpěváka, který se vlastním jménem jmenoval Georgios Kyriacos Panayioto, server Viva!

A ačkoli po této ztrátě uplynuly roky a George Michael měl pletky i s jinými muži a jeho poslední partner Fadi Fawaz s ním byl v době jeho smrti a po jeho smrti zveřejnil píseň neznámého umělce,  byla to láska k Feleppovi, která zanechala nejsilnější stopu v pozdějším životě zpěváka. 

George Michael chodil s mnoha muži i ženami, ale největší vliv na jeho život měl vztah s brazilským módním návrhářem Anselmem Feleppou. Potkali se na rockovém koncertu v Rio de Janeiru v roce 1991. Okamžitě to mezi nimi zajiskřilo. Bohužel šest měsíců poté, co spolu začali žít, se ukázalo, že Feleppa byl nakažen virem HIV.

Podle serveru Viva.pl tak popsal George Michael okamžik, kdy se v jednom ze svých rozhovorů dozvěděl o nemoci své lásky: „Byla to děsivá zpráva. Bál jsem se, že bych se taky mohl nakazit. Nemohl jsem to s nikým sdílet, protože moje rodina nevěděla, že jsem gay.“

V roce 2008 se George Michael přiznal, jak zničující pro něj byla smrt Anselma Feleppy. „Byla to děsivě depresivní doba. Utápěl jsem se ve smutku tři roky. Když jsem to začal sklepávat, zemřela mi matka. Byl jsem zdrcen,“ řekl.

Umělec se nadobro zhroutil a upadl do depresí. Své strasti si léčil alkoholem, drogami a nezávazným sexem. V roce 1998, během rande v Los Angeles, byl chycen policií a zatčen za „neslušné chování na veřejném místě“. Nezbývalo mu nic jiného, ​​než vyjít s pravdou ven. Dlouho si ale ani on sám nechtěl přiznat, že ho přitahují muži, protože byl neskutečně přitažlivý pro miliony žen po celém světě.

Později v rozhovorech vzpomínal, že to pro něj byla velmi těžká zkušenost. Navzdory tomu umělec významně přispěl LGBT komunitě a stal se jedním z nejuznávanějších aktivistů podporujících sexuální menšiny.

Bohužel se u něj projevily problémy se stimulanty. V roce 2006 byl George Michael zatčen za držení drog. O rok později ho londýnská policie přistihla při řízení pod vlivem drog. Na dva roky přišel o řidičský průkaz. Přesto ho v roce 2008 policie zastavila na veřejných toaletách v Londýně s drogami v ruce. O dva roky později, po návratu z průvodu Gay Pride, byl znovu zatčen za řízení pod vlivem. Tentokrát ho soud poslal na osm týdnů do vězení a na pět let mu zakázal řídit.

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: viva.pl, redakce, mirror.co.uk, Titulní obrázek: Wikimedia Commons/Public Domain