Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Třináctiletý chlapec si postavil vlastní dům

Teenageři mají obvykle jiné starosti než stavět vlastní dům. Třináctiletý Luke Thill z města Dubuque ve státě Iowa však není obyčejný teenager. Tento talentovaný a kreativní chlapec si postavil vlastní dům na zahradě svých rodičů. Možná ne velký, ale svůj a velmi pěkný. Projekt ho stál 1500 dolarů. Nyní Luke tráví každou volnou chvíli ve svém vysněném domě. V době, kdy většina mladých lidí nedokáže odtrhnout oči a ruce od svých chytrých telefonů a tabletů, se tento mladý chlapec rozhodl trávit svůj volný čas trochu jinak, “staromódně”.

S nápadem postavit srub přišel loni v létě, když se nudil. Po několika hodinách přemýšlení už Luke věděl, jak svůj stavební plán uskuteční. Trvalo mu téměř rok, než sehnal peníze a materiál na projekt. Luke svůj plán uskutečnil sekáním trávy, venčením psů a dokonce založil online sbírku. Kromě toho Lukáš provozoval také směnný obchod. Kamarád elektrikář mu instaloval veškerou elektroinstalaci v domě a Lukáš mu na oplátku pomohl vyčistit celou garáž. Luke při stavbě použil také recyklované materiály.

Asi 75 % dřeva pochází z demolice starého domu jeho babičky a vchodové dveře dostal od svého strýce. Lukova chata má rozlohu 8 m². Je zde elektřina, ale zatím bez koupelny. “Líbil se mi minimalistický design,” řekl chlapec.” A chtěl jsem si postavit chatu, aniž bych si musel brát obrovskou půjčku,” dodal s úsměvem.

Projekt by se samozřejmě neuskutečnil bez pomoci jeho rodičů. Pomáhali mu finančně i fyzicky při samotné stavbě. Jeho otec se postaral o to, aby Luke většinu práce odvedl sám a zaplatil většinu nákladů. “Pro mého syna to byla příležitost dělat něco jiného než hrát hry,” řekl Greg. Lukova kabina je dokonce vybavena mikrovlnnou troubou, televizí a postelí v mezipatře.

zdroj: Abcnews, Titulní obrázek: Pixabay.com/PublicDomainPictures