Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Domov, který vás zbaví stresu? Zde jsou 4 způsoby jak změnit bydlení na oázu

Stres, nespokojenost a psychická nepohoda. To všechno jsou následky toho, že  se čím dál víc vzdalujeme své podstatě – přírodě. Vytvořte si proto domov, který vás zbaví stresu. Zde jsou inspirace, které vám vrátí ztracenou harmonii.

Psychické zdraví je často podceňované, a to je chyba. Až 90 procent nemocí má na svědomí psychika. Dlouhodobé vystavování stresu oslabuje náš imunitní systém a způsobuje výskyt civilizačních chorob. Jsme potom víc zranitelní vůči závaznějším onemocněním, jako je například cukrovka, kardiovaskulární onemocnění či nebezpečná rakovina. Stresovým situacím mnozí z nás čelí téměř neustále. Proto je pro naše zdraví nevyhnuté mít doma místo, kde načerpáme energii a ponoříme se do svého já. Budeme tak více připravenější odolávat nástrahám moderního života. Vytvořte si proto domov, který vás zbaví stresu a pomůže najít vnitřní mír. Nechte se inspirovat následujícími tipy.

Relaxační místnost

K nalezení klidu někdy stačí málo a to i malý kout, kde můžeme relaxovat a meditovat. Nálada a atmosféra této místnosti má vliv na to, jak rychle se uvolníme a jaký stav mysli zaujmeme. Proto vytvoření našeho osobního prostoru, který s námi dobře rezonuje, nám může pomoc najít dlouho hledaný klid. Relaxační místnost by měla být vzdálená od vnějšího ruchu. Dobré je jí zařídit tak, abychom se v ní cítili pohodlně. Například hodně polštářů v oblíbené barvě , houpací síť nebo křeslo jsou to pravé ořechové. Taktéž zelená stěna z rostlin je nejen esteticky úžasná, ale prospěje i našemu dýchání.

Zenová zahrada

 Výraz zen znamená být v harmonii se svým JÁ. Jeho cílem je dát nám „procítit moment“, osvobodit nás od všech životních těžkostí a utrpení. Zenová neboli také japonská zahrada symbolizují inspiraci a vyrovnanost, dokáže v nás vzbudit pocit nádhery a rovnováhy prostřednictvím rozjímání. Na její vytvoření toho moc nepotřebujeme. Najdeme si klidné místo v zahradě, kde umístíme štěrk, jezírko, uspořádáme balvany a rostliny tak, aby vytvářely harmonický celek, který spojí protiklady jing a jang.

Pergola

Tato starověká tradice v moderní krajině má své kouzlo. Pergoly byly součástí zahrad už u římských patriarchů a kromě dekorativní funkce vytvářely prostor v zahradě, který je chráněný před deštěm, ostrým sluncem či větrem. Kromě toho sloužily jako opora pro popínavé rostliny. I moderní pergola, altánek či baldachýn nás může přiblížit přírodě a vytvořit tak oázu vhodnou na relaxaci nebo posezení s přáteli.

Zimní zahrada

Pergoly nebo zenové zahrady nám zpříjemňují pobyt v zahradě hlavně po dobu teplejších dní. Jak však načerpat energii v zimě, když kvůli špatnému počasí nemůžeme do přírody? A právě po dobu zimních měsíců bývá každý z nás nejvíc oslabený a náchylný nejen na virusy, ale i deprese. Řešením je vytápěná zimní zahrada, která může poskytnout harmonickou oázu klidu celoročně. Moderní zimné zahrady jsou dnes trendem a nejoblíbenější místností v domě. Jejich čarovná atmosféra, nás přibližuje k přírodě což u z nich, dělá ideální místo pro každého člena rodiny.

Aby však zimní zahrada opravdu plnila svůj účel, vyžaduje to kvalitní projekt a samotnou realizaci. Když se rozhodnete pro její výstavbu, obraťte se proto raději na odborníky, kteří vám poradí nejen s výběrem materiálu, vhodným umístěním nebo dizajnem , ale zaškolí vás i do její údržby. Například výrobce zimních zahrad Esmero nabízí bezplatné poradenství a 3D vizualizace. Tato rodinná firma se zakrátko vypracovala mezi nejvyhledávanější konstruktéry zimních zahrad. K zákazníkovi se chovají zodpovědně od prvních konzultací. Během celého procesu navrhují dizajn, vyberou materiál až po konečnou realizaci. Díky Esmero si můžete vytvořit harmonickou oázu – zimní zahradu přesně podle vašich představ a to i atypických rozměrů.