Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Už žádné hotovostní platby v supermarketu? To plánují Lidl a Aldi

Nebudou brzy platit hotovostní platby v Lidlu a Aldi? Německý technologický řetězec jde dopředu a přijímá pouze platby kartou.

Jak před pár dny informoval zpravodajský magazín Spiegel, německý technologický řetězec Gravis, který je úzce propojen s Applem, odstraňuje hotovostní platby. Opatření se tedy týká všech 40 poboček celorepublikově. Výše nákupu není důležitá. Obrátí se nyní tento příklad? Jak plánují potravinářskí giganti jako Kaufland, Aldi a Lidl?

Konec systému Maestro na EC kartách totiž pro majitele neznamená konec placení kartou v Německu. Existují také alternativy.

Kvůli pandemii corona si mnoho zákazníků skutečně zvyklo platit výhradně kartou.

Pro Gravis jsou za rozhodnutím ekonomické výhody. Společnost pro Spiegel vysvětluje, že bezhotovostní platby jsou v konečném důsledku pro maloobchodníky „cenově efektivnější, jednodušší“ a že také umožňují „rychlejší procesy“.

Na dotaz echo24.de se Kaufland jasně vyjádřil ke zcela bezhotovostnímu placení. Potravinářský gigant z Neckarsulmu vysvětluje: „Chceme našim zákazníkům dát možnost platit způsobem, který je pro ně nejvýhodnější. Naši zákazníci mohou samozřejmě i nadále platit v hotovosti na našich pobočkách.“

V Lidlu je situace podobná jako u jeho velké sesterské společnosti Kaufland. Chcete zákazníkům umožnit příjemný zážitek z nakupování. Diskontní řetězec vysvětluje: „To zahrnuje i to, že vám nabízíme výběr mezi různými možnostmi platby ve všech pobočkách Lidl po celém Německu.“

Jak společnost uvedla pro echo24, „pro Aldi Süd se v současnosti neplánuje čistě bezhotovostní platba“. Dále se uvádí: „Všechny běžné platební prostředky, včetně hotovosti, budou nadále přijímány.”

Autor: Petr Vyskočil, zdroj: Echo24, Spiegel, Titulní obrázek: Pixabay.com/jarmoluk