Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

V Bangkoku stojí mrakodrap, ve kterém ještě nikdo nebydlel

V roce 1990 začali developeři stavět výškovou budovu, do které se lidé nikdy nenastěhovali. Dnes jí mnozí obyvatelé přezdívají “věž duchů” a nikdo neví, jaká je její budoucnost.

Na světě je mnoho budov, které jsou v současnosti z různých důvodů opuštěné. Jedna z nich se nachází v thajském hlavním městě Bangkoku a obyvatelé ji pojmenovali “věž duchů”. Jak uvádí server LADbible, ačkoli se může pochlubit působivou architekturou, postupně se rozpadla a nyní je pokryta graffiti a plísní.

Devětačtyřicetipatrová výšková budova s názvem Sathorn Unique se začala stavět v roce 1990 a developeři slibovali obyvatelům luxusní byty pro bohaté thajské rodiny. O sedm let později se však práce náhle zastavily v důsledku asijské finanční krize. Věž duchů se tak stala jedním z přibližně 500 stavebních projektů, jejichž výstavba skončila. Zatímco ostatní mrakodrapy byly již dávno dokončeny, Sathorn Unique zůstal opuštěný.

Během tohoto období se však budova stala velmi populární mezi městskými průzkumníky. Ti totiž pravidelně navštěvovali její prostory, aby vytvářeli obsah pro sociální média. Přestože majitelé budovy v roce 2014 z bezpečnostních důvodů zakázali výstup na 185 metrů vysokou věž, lidé stále zveřejňují fotografie a videa z jejího interiéru na internetu.

Mrakodrap stál 50 milionů eur.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Ladbible, Titulní obrázek: Pixabay.com/Philippsaal