Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vědkyně navrhuje konvenční vysvětlení pro pozorování Bigfoota

Datová vědkyně Floe Foxonová předložila teorii, která by mohla vysvětlit většinu údajných pozorování Bigfoota. Pokud jde o kryptozoologické záhady, pouze Lochnesská příšera je známější a diskutovanější než Bigfoot – vysoký, dvounohý hominid, o kterém se říká, že se potuluje po lesích Severní Ameriky.

Ale opravdu existuje neznámý druh primátů, který se potuluje kolem – jaksi neobjevený vědou proti všem očekáváním – nebo existuje nějaké jiné vysvětlení pro to, co lidé viděli?

Podle datové vědkyně Floe Foxonové je odpověď zřejmá – zprávy o Bigfootovi lze jednoduše připsat pozorování černých medvědů, kteří chodí po zadních nohách.

Je to myšlenka, která byla vznesena již dříve, a zatímco někteří svědci zůstávají neoblomní, že to, co viděli, nebyl medvěd, je pravděpodobné, že to vysvětlí alespoň některá setkání s Bigfootem.

Černí medvědi normálně chodí po čtyřech, ale někdy mohou chodit vzpřímeně po dvou nohách – což vytváří dojem vysokého dvounohého tvora putujícího mezi stromy.

Pokud jste jen letmo zahlédli jednu z listí, mohli byste si velmi dobře myslet, že je to Bigfoot.

To znamená, že mnoho svědků jsou zkušení lovci, kteří by pravděpodobně byli schopni rozpoznat rozdíl mezi černým medvědem a velkým dvounohým hominidním tvorem.

Údaje společnosti Foxon spojují vysoký počet pozorování Bigfoota s velkými populacemi černých medvědů v některých státech, ačkoli tento trend ne vždy platí, protože například některé státy vidí velké množství pozorování Bigfoot, přestože mají velmi malou populaci medvědů.

“Pozoruhodné je, že pozorování Sasquatch byla hlášena ve státech bez známých populací černých medvědů,” řekla.

“Ačkoli to může být interpretováno jako důkaz existence neznámého hominida v Severní Americe, je to také vysvětleno chybnou identifikací jiných zvířat (včetně lidí), mimo jiné možnosti.”

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Science Alert, Titulní obrázek: Pixabay.com/Wikimedia Commons – JIM