Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vědkyně upadla do klinické smrti: to, co při ní zažila, bere dech

Žena, která byla klinicky mrtvá asi patnáct minut, tvrdí, že během této doby strávila pět let v nebi. Popsala, že čas tam plyne úplně jinak než ve smrtelném životě a že se člověk může ocitnout na libovolném místě.

Začátkem května 2001 šla Lynda Cramerová v časných ranních hodinách z australského Brisbane na toaletu. Byla velmi unavená a měla pocit, že tam usne. Ve skutečnosti zažívala něco mnohem horšího. Později se totiž dozvěděla, že už téměř čtvrt hodiny byla prohlášena za mrtvou. Zatímco ji ošetřovali záchranáři, cítila se prý, jako by už několik let žila v nebi. Protože pro ni v tu chvíli neexistoval čas, jak ho vnímáme my, odhadovala jeho plynutí podle toho, jak daleko cestovala světem, ve kterém se ocitla. Využívala rychlost kroků ze smrtelného života k zaznamenávání času v nebi.

Cramer zjistil, že ačkoli je klinicky mrtvá, může na sebe vzít jakoukoli podobu, a nejen to. Když chtěla někde být, okamžitě se tam přenesla. “Tehdy jsem se ocitl na takzvaném květinovém poli. Díval jsem se na pohoří, které je 30 000krát větší než Mount Everest. Ať už jsem byl kdekoli, vzadu bylo obrovské pohoří. Viděl jsem budovy s mrakodrapy. Dubaj v porovnání s ním vypadá jako miniaturní chatrč. Viděl jsem jezera, viděl jsem všechno v panoramatickém pohledu.”

Autor: Stanislav Makovicky, Zdroj: Science.org, topky.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/cocoparisienne