Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vinylové podlahy AMORIM potěší vaše chodidla

Vinylové podlahy patří v současnosti mezi nejpopulárnější podlahové krytiny. Jsou velmi příjemné na chození a přitom neobyčejně odolné. Údržba vinylových podlah je jednoduchá a zákazníci mají na výběr velké množství různých dekorů. Vývoj se nezastavil a výrobci hledají jak vinyl spojit s dalšími materiály a získat podlahy ještě kvalitnější.

Vinylové podlahy Amorim Premier REAL patří do kategorie luxusních plovoucích podlahových dílců. Kombinují se v nich nejen skvělé vlastnosti vinylu, ale také výhody čistě přírodního materiálu – korku. Tato kombinaci podtrhuje nejen komfort pro uživatele, ale naplňuje i stále častější poptávku po ekologicky šetrných podlahách. Podlahy Amorim Premier REAL jsou ekologickým řešením nové podlahy, protože neobsahují žádné škodlivé ftaláty. Korek se získává z přírodního udržitelného zdroje, a to loupáním kůry z korkového dubu. To probíhá několikrát během života každého stromu a nijak ho nepoškodí.

A navíc jsou tyto vinylové podlahy skutečně krásné a odolné díky speciální Corktech technologií. Ta stojí za vícevrstvou strukturou podlahy s 2,75 milimetru silnou, v podlaze integrovanou vrstvou korku. Podlaha je díky tomu na došlap teplá a příjemná. I když je pevná, oproti dřevěné podlaze je pružnější, což uvítají všichni, kteří mají problémy s bolestmi zad a pohybového aparátu. Chůze po podlaze s vrstvou korku vás tolik neunaví. Díky tepelně izolačním vlastnostem korku a ušetří majitel takové podlahy také náklady na vytápění.

vinylové podlahy dekor

Celková tloušťka podlahy je 10,5 mm. Podlaha Amorim Premier  REAL je akusticky komfortní, protože korek omezuje kročejový hluk, a odolává i nárazům. Skvěle se tak hodí třeba do dětských pokojů, kde není o hluk ani o nárazy nouze. Životnost podlahy podporuje i druhá vrstva korku, označovaná jako korková podložka. Tato vrstva je silná 1,3 mm a je druhou akustickou a tepelnou izolací. Je pod vysoce hustou dřevovláknitou HDF deskou se zámkovým spojem Corkloc, díky níž je pokládka snadná a rychlá.

Nášlapná vrstva je vinylová, zvláště tvrdá a silná 0,55 mm. Byla navržena pro vysokou zátěž. Povrchová úprava HPS (High Performance Surface) je obohacena o technologii nanočástic, která podlahu brání před poškrábáním, kluzností, otěrem a zvyšuje také její odolnost proti skvrnám.  Výrobce poskytuje zákazníkům, kteří si podlahu pořídí do obytných prostor, záruční lhůtu 25 let, při komerčním využití je záruka 15 let.

Pod ní je dekorativní vrstva. Podlahy Amorim Premier REAL se dodávají v dekorech dřeva i kamene, které výborně podtrhnou krásu moderního i rustikálního interiéru. Dřevěné dekory jsou nabízeny v různých odstínech borovicového (borovice antik bílá, kouřová a světlá, borovice hnědá, nebo přírodní) a dubového dřeva (dub americký, bílý, francouzský, hnědý, křídový, šedý a tmavě šedý, a dále dub evropský kouřový, či přírodní. Stejně jako dřevěné, tak i kamenné dekory působí velmi realisticky, včetně propracované reliéfní struktury. K dispozici jsou varianty břidlice (béžová a tmavá), mramoru (béžový, grafit a světle šedý) a také křídový vápenec. Lamely imitující dřevěnou podlahu se dodávají v rozměrech 1220 × 185 mm, lamely s kamennými motivy pak 905 × 295 mm. Lamely mají zkosené hrany.

Pokud si nejste jistí, jaká podlaha by se hodila právě do vašeho domu, či bytu, navštivte specializovanou prodejnu. Odborně vyškolený personál vám jistě pomůže vybrat ten pravý design. Vinylové podlahy Amorim Premier  REAL najdete například v pražské pobočce firmy Supellex – Svět podlah. Showroom naleznete v Karlíně a sklad a velkoobchodní prodejnu v Letňanech.

Více informací o nabídce a službách nejen této, ale také dalších poboček společnosti najdete na www.supellex.cz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *