Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Vlak zabil kočku, která utekla majitelům na nádraží: Provozovatel dráhy musí zaplatit odškodné

Matka a její dcera cestovaly se svou kočkou, když zvíře uteklo z tašky na nádraží v Paříži. Požádaly proto personál, aby zastavil odjezd rychlíku s 800 cestujícími směřujícího do Bordeaux. Měly totiž tušení, že je právě pod.

Přepravce to odmítl. Když vlak opustil stanici, zůstala na kolejích mrtvá kočka. Podle slov jejího majitele byla rozpůlena.

Majitel kočky obvinil místního státního železničního dopravce z týrání.

Jak informoval server Euronews, francouzský soud tento týden rozhodl. Dopravce shledal vinným z nedbalosti, přičemž soud rozhodl, že smrt zvířete byla neúmyslná.

Musí zaplatit pokutu tisíc eur a tisíc eur musí zaplatit také každý ze dvou majitelů zvířete.

Incident vzbudil rozruch nejen ve Francii a vyvolal rozporuplné reakce. Aktivisté za práva zvířat založili petici za spravedlnost pro zabitou kočku a získali více než 33 tisíc podpisů. Francouzský ministr vnitra prohlásil, že je incidentem nesmírně otřesen.

Na druhou stranu, zejména nyní po oznámení rozhodnutí soudu, mnozí poukazují na to, že odškodnění dostanou majitelé, kteří si měli kočku ponechat, a jsou tak za tuto smutnou událost zodpovědní.

Mnozí se shodují na tom, že provoz měl být zastaven a majitelé měli zaplatit veškeré škody nebo náklady spojené s takovou akcí.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Euronews, dnes24.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969