Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhadné nacistické vynálezy: Horten Ho 229, Bell Projekt

Během druhé světové války se nacistický režim pod vedením Adolfa Hitlera zapojil do mnoha výzkumných a vývojových projektů, které měly vytvořit pokročilé technologie pro podporu jejich válečného úsilí. Existuje mnoho spekulací a pověstí o záhadných nacistických vynálezech, které byly údajně vyvinuty, ale mnoho z těchto tvrzení je nepodložených nebo přehnaných. Zde je pár příkladů nacistických výzkumných projektů, které jsou často diskutovány:

  1. Letouny s tajnými technologiemi: Nacisté měli zájem o vývoj pokročilých letounů. Projekt Rostock byl údajně zaměřen na vytvoření koncepčního letounu s otočným trupem. Dalším projektem byl Horten Ho 229, který měl podobu “křídlového letounu” bez ocasní plochy. Existují však jen málo důkazů o tom, že tyto projekty byly úspěšné.
  2. Zbraně zvuku: Je známo, že nacisté zkoumali využití zvukových vln jako zbraně. Údajně pracovali na vývoji zařízení, které by mohlo vyvolat smrtelné vibrace v lidském těle. Nicméně, není známo, zda taková zbraň byla skutečně vyvinuta nebo použita.
  3. Bell Projekt: Jedním z nejvíce záhadných projektů je takzvaný “Bell Projekt” nebo “Die Glocke”. Tvrdí se, že tento výzkumný projekt zkoumal antigravitační technologie a časové cestování. Nicméně, existuje jen velmi málo důkazů o existenci tohoto projektu a mnoho informací je založeno na spekulacích.
  4. V-2 raketa: Raketa V-2 byla pokročilá vojenská raketa vyvinutá nacistickým Německem během druhé světové války. Byla první balistickou raketou, která dosáhla vesmírného prostoru. I když se jedná o technologicky významný vynález, není považována za záhadný.

Je třeba poznamenat, že většina těchto záhadných nacistických vynálezů je obklopena kontroverzemi a nedostatkem důkazů. Mnoho z těchto projektů nebylo úspěšných a mnohé z pověstí o pokročilých technologiích vyrostly po skončení války.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: popularmechanics, Titulní obrázok: Wikimedia Commons/US Army offical photographer – Horten Ho 229