Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhadná úmrtí celebrit: Černá Dahlia, 150 podezřelých nebo nikdy neobjasněná rituální sebevražda

Úmrtí celebrit obvykle zasahují široké spektrum společnosti. Pokud k úmrtí přesto došlo za záhadných okolností, nebo se dokonce jednalo o vraždu, veřejnost je pohlcena hlubokým rozruchem.

Černá Dahlia

Od smrti talentované herečky Elizabeth Shortové, posmrtně známé jako Černá Dahlia, uplynulo již 75 let, ale brutální případ stále nebyl vyřešen.

Hereččino tělo bylo 15. ledna nalezeno zohavené a rozříznuté napůl na prázdném parkovišti v Los Angeles. Mrtvola byla omyta a zbavena krve, aby po ní nezůstaly žádné stopy. Po nálezu těla zahájila losangeleská policie rozsáhlé vyšetřování, které přineslo více než 150 podezřelých, ale skončilo bez výsledku.

Kolem stále nevyřešené vraždy se objevila řada konspiračních teorií a spekulací veřejnosti. Život a smrt Elizabeth Shortové se staly předlohou mnoha knih a filmů a její vražda je často uváděna jako jedna z nejznámějších nevyřešených vražd v americké historii a také jako jeden z nejstarších nevyřešených případů v okrese Los Angeles.

Natalie Woodová

Herečka, která se narodila rusko-ukrajinským přistěhovalcům jako Natalia Zakharenko, žila svůj americký sen, který se jednoho dne změnil v hollywoodskou noční můru.

Woodová zemřela ve věku 43 let během víkendového výletu na ostrov Catalina, který trávila na palubě jachty Splendor. Příčina smrti byla nejprve klasifikována jako utonutí a podchlazení. Nikdo však neví, jak se Woodová pozdě v noci dostala do vody. Na jejím těle bylo také několik zranění, která si nemohla způsobit ve vodě. Woodová byla navíc známá svým strachem z vody a neuměla ani plavat.

Na jachtě byla v té době se svým manželem Robertem Wagnerem, kapitánem lodi, a hercem Christopherem Walkenem.

Události kolem její smrti se později staly předmětem rozporuplných svědectví a nález jejího těla vyvolal více otázek, než kolik jich zodpověděl. Ve skutečnosti bylo tělo nalezeno 1,6 km od lodi, na malém nafukovacím člunu Valiant poblíž pláže.

Ačkoli její smrt byla původně klasifikována jako nehoda a “pravděpodobné utonutí v oceánu”, úmrtní list Natalie Woodové byl později aktualizován na “utonutí a další neurčené faktory”.

Mnoho skutečností týkajících se smrti Woodové však stále není známo.

Bronislav Tesařík

Se záhadnými úmrtími slavných jsme se setkali i na Slovensku. Asi nejvíce šokujícím příkladem je smrt známého moderátora Bronislava Tesaříka a jeho manželky, která naší zemí otřásla v roce 2013.

Tesařík se proslavil na přelomu 80. a 90. let jako moderátor večerních zpráv v České televizi. Po revoluci se dokonce vypracoval na post šéfredaktora Slovenské televize, později se však z mediálního prostředí stáhl a žil v ústraní.

V roce 1999 se oženil se svou druhou ženou a podle všeho tato událost moderátora zásadně ovlivnila. Říkalo se o něm, že se po svatbě stal jiným člověkem. Tesařík přerušil veškeré kontakty se svými bývalými kolegy a rodinou a jediné, co ho zajímalo, bylo duchovno. Vědělo se také, že má problém s alkoholem, píše web Topky.

Vše vyvrcholilo v listopadu 2013, kdy si moderátorovi sousedé stěžovali na nesnesitelný zápach šířící se chodbami domu. Přivolaným policistům se naskytl skutečně šokující pohled. Našli Tesaříka mrtvého na posteli spolu s jeho manželkou Annou. Oba byli oblečeni do společenských šatů, on do obleku, ona do šatů. V pokoji byly také esoterické knihy a dopis na rozloučenou.

V dopise zdůvodňovali své slavnostní oblečení tím, že chtějí pozůstalé zbavit starostí s přípravou pohřbu. Vše nasvědčuje tomu, že manželé spáchali rituální sebevraždu. Vyšetřování potvrdilo, že si Tesaříkovi vzali život sami. Učinili tak s pomocí fenobarbitalu, léku s hypnotickými a sedativními účinky, který užili před smrtí.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: topky.sk, brainee.sk, Titulní obrázek: Pixabay.com/GAIMARD