Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Záhadná úmrtí celebrit: Tupac Amaru Shakur

Jeho smrt je plná záhad. Mnoho lidí se stále domnívá, že byla jen předstíraná, aby mohl žít klidným životem. Tupac Amaru Shakur, známější jako 2Pac, Pac nebo Makaveli, byl americký rapper, který se narodil 16. června 1971. Prodal 75 milionů alb a dodnes patří k nejprodávanějším umělcům v hudebním průmyslu. V noci 7. září 1996 byl Tupac čtyřikrát postřelen do oblasti hrudníku, o den později podstoupil operaci. Šest dní po střelbě však zemřel.

V noci 7. září 1996 se Tupac Amaru Shakur zúčastnil boxerského zápasu mezi Tysonem a Seldonem v Las Vegas. Po tomto zápase došlo ke rvačce mezi Tupacem a Orlandem Andersenem. Celý incident byl zachycen průmyslovou kamerou. Po tomto incidentu nasedli Tupac a Marion “Suge” Knight do černého sedanu BMW 750iL, aby se zúčastnili charitativního koncertu. Přibližně ve 23:10 se vedle nich na křižovatce objevilo vozidlo obsazené dvěma ženami. Shakur, který vyčuhoval ze střechy, s ženami prohodil několik slov a pozval je do “klubu 662”. Přibližně ve 23:15 vedle nich zastavilo další vozidlo, tentokrát bílý čtyřdveřový cadillac staršího modelu s neznámým počtem cestujících. Ze staženého okénka přibližně třináctkrát vystřelí na BMW. Suga je zasažen střepinami, které ho však pouze škrábnou do hlavy. Tupac byl zasažen 4 střelami do hrudníku, pánve, pravé ruky a stehna.

Podle Suga se mu prý projektil zasekl v lebce. Lékařské zprávy však toto tvrzení později vyvrátily. O den později se Tupac podrobil operaci. Tupac Amaru Shakur byl nejlepší zpěvák a odborový aktivista. Věřil v rovnost pro všechny. V minulosti byl obviněn ze sexuálního napadení, za které byl odsouzen a po 11 – ti měsících propuštěn z vězení na základě odvolání, které financoval Marion Knight, šéf Death Row Records. Jako odměnu za svou pomoc Suge požadoval, aby Shakur vydal tři alba pod značkou Death Row.

Shakur byl také hercem a mezi jeho nejznámější filmy patří Nothing But Trouble, Juice a také Poetic Justice, kde si zahrál společně s Janet Jackson. Ve své tvorbě se věnoval narůstajícímu násilí, životu v ghettech, rasismu, problémům ve společnosti a konfliktům s rappery. Svou filozofii čerpal z afroamerické revoluční organizace Black Panther Party.

Debutoval albem 2Pacalypse Now. Na tomto albu Shakur zpíval o nespravedlnosti, chudobě a policejní brutalitě.

Z jeho vraždy byl podezřelý Orlando Anderson, respektive někdo z jeho příbuzných, a to jen několik hodin po vzájemné rvačce. Orlando byl údajně členem kriminální skupiny Southside. Během hádky měl po zápase s Tysonem ukrást Tupacův zlatý řetízek. Není veřejným tajemstvím, že představitelé “východního pobřeží”, které zastupovala společnost Bad Boy, neměli v lásce představitele “západního pobřeží”, které zase zastupovala společnost Death Row. Ve hře je však ještě jedno jméno, a to Notorious B.I.G. (vlastním jménem Christopher George Latore Walalce).

Vzájemně se vyjadřovali i prostřednictvím hudby. Okolnosti obou úmrtí byly podobné. Oba mladí muži byli zasaženi mnohačetnými střelnými ranami. Oba svědci byli cestujícími na předním sedadle spolujezdce. Notorious Wallace známý také jako “Biggie Smalls” zemřel 9. března 1997 při příjezdu do nemocnice. Přibližně od začátku května 2009 se na internetu objevují fotografie muže, který svým vzhledem dosti připomíná Tupaca. Rysy obličeje, oholená hlava, vousy a kroužek v nose naznačují přinejmenším podobnost s mladším vydáním Tupaca.

Pac byl menšinou nenáviděn, ale většinou milován, a ti, kteří ho nenáviděli, ho vůbec neznali. Upřímně věřím, že už nikdy nebude existovat jiný rapper, který by dokázal pozvednout ducha a vysvětlit pozitiva i negativa každodenního života prostřednictvím rapu jako Pac. E-40 Tragická smrt Tupaca Shakura je obrovskou ztrátou pro jeho rodinu, přátele, miliony fanoušků i celý hudební průmysl. Jménem rodiny Bad Boy Entertainment chci vyjádřit hlubokou soustrast. Sean Puffy Combs Rozhodně si nemyslím, že šlo o záležitost východního a západního pobřeží. To, co se stalo, se odehrálo v rámci pouliční mela. Někdy, když se ocitnete v situaci, vás zaskočí jiná situace. Tupac kvůli tomu zemřel.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Cnn.com, Titulní obrázek: Flickr/okiboki2pac – Public Domain