Cool magazín

Zábavný cool magazín

Type to search

Kněz rozhazoval peníze svých farníků za drogy a orgie. Okradl je o 117 tisíc eur!

Mladý, vzdělaný a skvělý farář! Tak vzpomínají farníci na Francesca Spagnesiho, římskokatolického kněze z italského Prata. Nyní se však čtyřicetiletý farář ocitl v domácím vězení. Kněz údajně ukradl 117 000 eur z církevních fondů a darů svých farníků! Peníze pak údajně použil na financování homosexuálních orgií na večírcích ve svém domě a na nákup drog.

Italská policie si přišla pro římskokatolického kněze Francesca Spagnesiho, který vedl farnost v Pratu. Podle deníku New York Post se dostal do hledáčku policie poté, co strážci zákona dostali tip, že jeho spolubratr pašuje drogy z Nizozemska. Podle listu il Giornale byl farář obviněn z mezinárodního obchodu s drogami, podvodu a zpronevěry. Skončil v domácím vězení a policie v současné době vyslýchá více než dvě stovky lidí, kteří se měli v posledních dvou letech účastnit jeho bujarých sexuálních večírků.

Kněz a jeho partnerka byli údajně aktivní na internetových seznamkách, kde se seznamovali s novými lidmi, zvali je k sobě domů a prodávali jim drogy. Kromě toho měl také okrádat církev a své farníky! Z jejich peněz, které měly jít na charitu, údajně ukradl více než 117 000 eur. Peníze údajně šly hlavně na nákup kokainu a drogy GBL.

Italský deník Corriere della Sera popisuje kněze jako mladého, vzdělaného a skvělého faráře, který měl mít před sebou zářnou kariéru. Čtyřicetiletý Spagnesi pochází z dobré rodiny. Rodiče ho spolu s jeho dvěma bratry vychovávali ve víře, a než se rozhodl vstoupit do církve, vystudoval dokonce medicínu. Na dráhu kněze se vydal v šestadvaceti letech. “Vzdělání. Byl jedním z nejuznávanějších kněží, byl považován za zázračné dítě,” řekl právník Febbo listu Corriere della Sera a dodal, že jeho zářnou budoucnost zhatila závislost na kokainu.

“Už se nepoznávám. Droga mě přiměla zradit své farníky, přiměla mě lhát, přiměla mě spáchat čin, za který se stydím. Nyní jsem HIV pozitivní. Prosím o odpuštění,” řekl farář a dodal, že svým sexuálním penězům neřekl, že je HIV pozitivní. Navíc dodal, že chce vrátit peníze, které ukradl.

“Drogy jsem začal čas od času brát před deseti lety, když jsem se zamiloval do své partnerky. Pak jsem se dostal do víru drogové závislosti. Peněz nebylo nikdy dost. Tak začalo mé utrpení a utrpení druhých,” řekl kněz. V důsledku toho se policie v současné době snaží vypátrat všechny účastníky večírků, které Spagnesi pořádal se svým přítelem a které již také mohly být nakaženy virem HIV.

Autor: Stanislav Makovický, zdroj: Stcity.sk, il Giornale, Titulní obrázek: Pixabay.com/weldert